Haberler

Haberler

21 OCAK 2022

“MAVİ KUŞ” BAŞAKŞEHİR’DE KANAT ÇIRPIYOR

Usta yazar Mustafa Kutlu’nun “Mavi Kuş” adlı eserinden aynı isimle uyarlanan tiyatro oyunu özel gösterimi Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Başakşehir Tiyatro Akademisi öğrencileri ve eğitmenlerinin aynı sahnede yer aldığı oyun, tiyatroseverlerden tam not aldı. Oyunu Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve eşi Kübra Kartoğlu da izledi.

 

 

16 OCAK 2022

BAŞKAN KARTOĞLU, “BU ÜLKEDE EREN’LER HİÇ BİTMEYECEK”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Kesişme: İyi ki Varsın Eren” isimli filmi Başakşehirlilerle birlikte seyretti. Ülkemizde Eren’lerin hiçbir zaman bitmeyeceğini söyleyen Başkan Kartoğlu, “Kahramanlıklarımızın unutulmaz hikâyesini bir kez daha izleme fırsatımız oldu” dedi.

26 ARALIK 2021

BAŞAKŞEHİR’DE ÜÇÜ BİR ARADA MEZUNİYET

Başakşehir Belediyesi Radyo Akademi’de 6. dönem, Gazetecilik ve Yeni Medya Okulu ile Dublaj Okulu’nda ilk dönem eğitimleri tamamladı. Uzman kadrolardan eğitim alan kursiyerlerin sertifika törenine Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da katıldı.

16 ARALIK 2021

8. İNOVASYON YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Başakşehir Belediyesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması’nda teknolojiye yön veren birbirinden yenilikçi fikirler ödüllerine kavuştu. Yarışmayı 2014 yılından itibaren aralıksız düzenlediklerini belirten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Her yıl artan bir ilgiyle büyüdük ve kocaman bir girişimci ailesi olduk” dedi. Başkan Kartoğlu, ilklerin ve enlerin şehri Başakşehir’de yine bir ilke imza atarak, Başakşehir Living Lab’de 5G denemelerine başladıklarını açıkladı.

29 KASIM 2021

BAŞAKŞEHİRLİ SORDU BAŞKAN YASİN KARTOĞLU CEVAPLADI

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ilçe sakinlerinin Başakşehir’le ilgili sorularına sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlanan Şeffaf Kürsü programında cevap verdi. Ulaşımdan çevreye kadar önemli açıklamalarda bulunan Başkan Kartoğlu, Şahintepe Mahallesi’nde tapularının teslim edileceği müjdesini verdi.

11 KASIM 2021

BAŞKAN KARTOĞLU ÇOCUKLARLA BİRLİKTE FİDAN DİKTİ

İstanbul’un en yeşil ilçelerinden biri olan Başakşehir’de, fidanlar toprakla buluşmaya devam ediyor. 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Fenertepe İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte Başakşehirli minik öğrenciler, hem fidan dikti hem de gönüllerince eğlendi.

04 EKİM 2021

BAŞAKŞEHİR’DEN YENİLİKÇİ PROJELERE TAM DESTEK

Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Başakşehir Living Lab Girişimcilik Gününün 13’üncüsü, Marmara Urban Forum ortaklığında gerçekleştirildi. 164 proje arasından finale kalan 38 projenin sunumunun yapıldığı Girişimcilik Günü’nün birincisi Visiosoft adlı proje oldu. Çevrimiçi gerçekleştirilen programda konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu,“Gençlerimiz artık hayallerinin peşinden koşuyor, gençlerimiz artık ülkemiz için üretiyor” dedi.  

25 EYLÜL 2021

BAŞKAN KARTOĞLU YENİLİKÇİ FİKİRLERİN MERKEZİ TEKNOFEST’TE

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST’i ziyaret etti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile ilk kez bir festivalde sergilenen milli otomobil TOGG’un standında buluştu.

06 EYLÜL 2021

BAŞAKŞEHİR’DE İLK ZİLİ BAŞKAN KARTOĞLU ÇALDI

Kovid-19 salgını nedeniyle bir süredir okullarına hasret kalan öğrenciler, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılına büyük bir heyecanla başladı. Ahmet Kabaklı İlkokulu’ndaki törende çocukların heyecanına ortak olan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Doğrusunu söylemek gerekirse biz de, okullarımızın bu cıvıl cıvıl halini, çocuklarımızla dolu sınıfları çok ama çok özlemişiz” dedi.

01 EYLÜL 2021

BAŞKAN KARTOĞLU’NA DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Başakşehir Belediye binası önünde toplanan çalışanlar, Başkan Kartoğlu’nun doğum gününü hep birlikte kutladı. 

24 AĞUSTOS 2021

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN BAŞAKŞEHİR’E ÖDÜL

Başakşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB)’nin ev sahipliğinde Ankara’da düzenlenen Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’na damga vurdu. Gençler için hazırlanan mobil uygulama ödüle layık görüldü. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

23 AĞUSTOS 2021

BAŞAKŞEHİR’E DÖRT DÖRTLÜK YENİ GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ

Başakşehir Belediyesi geri dönüşümde yeni bir dönem başlatıyor. Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi’nde 4 bin metrekare alan üzerine kurulacak geri dönüşüm tesisinde, saatte 5 ton atık ayrıştırılarak ekonomiye geri kazandırılacak.

14 AĞUSTOS 2021

BAŞAKŞEHİR HAYVAN HASTANESİ VE GEÇİCİ BAKIMEVİ AÇILIYOR

Başakşehir Belediyesi, “sadece bir gün değil her gün” anlayışıyla yürüttüğü sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Sevimli dostların tedavi, bakım ve barınma ihtiyaçlarının karşılanacağı Başakşehir Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi’nde hazırlıklar son aşamaya geldi.

12 AĞUSTOS 2021

BAŞAKŞEHİR'DE SAĞLIKLI YAŞAM KOŞULARI YENİDEN BAŞLADI

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu tarafından 2 yıl önce başlatılan ve Kovid-19 salgınında ara verilen "spor hareketi", kaldığı yerden devam ediyor. Başkan Kartoğlu’nun sosyal medya üzerinden yaptığı daveti karşılıksız bırakmayan ilçe sakinleri, Başakşehir Millet Bahçesi'nde buluştu.

20 TEMMUZ 2021

BAŞAKŞEHİR’DE “YEŞİL” DUVARLARA İŞLENİYOR

Başakşehir Belediyesi, hayata geçirdiği yeni bir projeyle yeşil alan çalışmalarına farklı bir boyut kazandırdı. İlçe genelindeki istinat duvarlarına yeşilin her tonu adeta nakış gibi işlenmeye başladı. Yeşil alan çalışmalarında farklı bir uygulama başlattıklarını belirten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Artık Başakşehir’in duvarlarına da yeşil sevdamızı işliyoruz” dedi.

24 HAZİRAN 2021

KABAKTEPE, BAŞAKŞEHİRLİ GENÇLERLE OYUN OYNADI

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Başakşehir’i ziyaret etti. Başakşehir Belediyesi BASE Espor Merkezi’nde gençlerle son dönemin revaçta oyununu oynayan Başkan Kabaktepe, “Başakşehir bu konuda çıtayı yükseltmiş ve çok güzel bir merkezi gençlerin hizmetine sunmuş” dedi.

11 HAZİRAN 2021

BAŞKAN KARTOĞLU: “BAŞAKŞEHİRLİ GENÇLER HAYAL KURACAK BİZLER YAPACAĞIZ”

Başakşehir BESYO Hazırlık Akademisi 5. dönem öğrencileri, sertifikalarını törenle aldı. Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’ndaki törende gençlere hitap eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Bundan sonra dileğiniz, isteğiniz neyse birlikte gerçekleştireceğiz. Başakşehirli gençler hayal kuracak, bizler yapacağız” dedi.

30 MAYIS 2021

BAŞKAN KARTOĞLU ŞEFFAF KÜRSÜ’DE SORULARI CEVAPLADI

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan “Şeffaf Kürsü” programında Başakşehirlilerin sorularını yanıtladı. Ulaşımdan kültür ve yaşam merkezlerine, yol çalışmalarından hayata geçirilecek yeni projeler hakkında önemli açıklamalarda bulunan Başkan Kartoğlu’nu çok sayıda Başakşehirli takip etti.

25 MAYIS 2021

BAŞKAN KARTOĞLU ÜSTAD’I KABRİ BAŞINDA ANDI

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, kızı Beren Kartoğlu ile birlikte Türk edebiyat ve düşünce tarihinin en önemli isimlerinden Necip Fazıl Kısakürek’i kabri başında dualarla yâd etti.

08 MAYIS 2021

BAŞKAN KARTOĞLU “HER GÜN SEVİMLİ DOSTLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında sevimli dostlarımızla birlikte vakit geçirdi.  Sokak hayvanlarına mama ve su veren Başkan Kartoğlu, “Sevimli dostlarımızın bir gün değil her gün yanlarındayız.” dedi

22 NİSAN 2021

ÇOCUKLAR SORDU BAŞKAN KARTOĞLU CEVAPLADI

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Başakşehir Şehit Muhammed Eymen Demirci İlkokulu öğrencilerinin sorularını cevapladı.

27 MART 2021

BAŞAKŞEHİR’İN MANEVİ ATMOSFERİ VADİŞEHİR CAMİİ İLE TAÇLANIYOR

Başakşehir’de, hayırseverlerin desteğiyle yapımına başlanan Vadişehir Camii’nin inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Vadişehir Camii’nin bu yıl yapımına başlanacak 1.Etap Parkı’nın manevi atmosferini oluşturacağını söyledi.

22 MART 2021

BAŞKAN KARTOĞLU ŞEFFAF KÜRSÜ’DE BAŞAKŞEHİRLİLERLE BULUŞTU

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan “Şeffaf Kürsü” programında Başakşehirlinin merak ettiği soruları cevapladı. Başakşehirlilerin yoğun katılım gösterdiği programda Başkan Kartoğlu, ulaşımdan kültür ve yaşam merkezlerine, yol çalışmalarından hayata geçirilecek yeni projelere kadar birçok alanda açıklamalarda bulundu.

19 MART 2021

“İBB’NİN HUKUKSUZLUĞUNA GEÇİT VERMEYECEĞİZ”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İBB yönetimi tarafından ruhsatı iptal edilerek yıkılmaya çalışılan Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bilgievi’ni ziyaret etti.  İBB yönetiminin hukuksuz girişimine karşı açıklamalarda bulunan Başkan Kartoğlu, “Bilgievimiz tüm Başakşehirlilere aittir. Başakşehirli’nin hakkını sonuna kadar koruyacak, İBB yönetiminin yapmış olduğu hukuksuz girişime asla izin vermeyeceğiz” dedi.

13 MART 2021

BAŞAKŞEHİR’DE YENİ BİR CAMİ VE TAZİYE EVİNİN YAPIMINA BAŞLANDI

Başakşehir’de, hayırseverlerin desteğiyle inşa edilecek yeni cami ve taziye evi için çalışmalar başladı. Şantiye alanında incelemelerde bulunan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Başakşehir’imize kalıcı eserler üreterek, yeni bir cami ve taziye evini ilçemize kazandıracağız” dedi.  

27 ŞUBAT 2021

BAŞAKŞEHİR’DE YENİ KÜLTÜR VE YAŞAM PARKI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Başakşehir Belediyesi, Kayabaşı Mahallesi’nde yapımını tamamladığı Fenertepe Kültür ve Yaşam Parkı’nı kısa süre içerisinde hizmete açıyor. Hayat dolu merkezde incelemelerde bulunan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Kaliteli eğitimi, yeşille birleştiriyoruz” dedi.

26 ŞUBAT 2021

BAŞAKŞEHİR’DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Başakşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum gününe özel bir video hazırladı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun sosyal medya hesabından paylaştığı videoda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi hayatından kesitlere yer verildi. Büyük yankı uyandıran video kısa süre içerisinde Twitter’ın Trend Topic (TT) listesine girerek ilk sıraya yükseldi. Duygu dolu anların paylaşıldığı video yüzbinlerce kişi tarafından izlendi.

27 OCAK 2021

BAŞAKŞEHİR’İN KÖKLÜ TARİHİ GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

İstanbul’da hayatın başladığı yer olan Başakşehir’in köklü tarihi muhteşem bir çalışmayla kitap haline getirildi. Başakşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve 582 sayfadan oluşan “Devlet-i Aliyye’den Cumhuriyet’e Osmanlı Arşiv Belgelerinde Başakşehir” adlı eseri, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu tanıttı.

19 ARALIK 2020

BAŞAKŞEHİR ANNE ÇOCUK MERKEZİNE SAHİP ÇIKIYOR

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İBB Zabıtası tarafından kapı kilidi kırılarak işgal girişiminde bulunulan Anne Çocuk Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Kartoğlu, Anne Çocuk Merkezi’nin Başakşehirlilere ait olduğunu ve Başakşehirliler için bu merkeze sonuna kadar sahip çıkacaklarını belirtti.

12 ARALIK 2020

BAŞAKŞEHİR’DE YEŞİL SPORLA BULUŞUYOR

Başakşehir Belediyesi, spor yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. Ayazma Millet Bahçesi’nin yanı başında, yeşilin sporla buluşacağı 6 bin 500 metrekarelik alana sahip Ayazma Spor Parkı hizmete açılıyor.

26 KASIM 2020

BAŞAKŞEHİR TEKNOLOJİNİN ZİRVESİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Bölgesel Living Lab Zirvesi 2020 başladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen zirvenin açılışında konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Dünyada ‘akıllı şehircilik’ kavramının yeni yeni konuşulduğu yıllarda biz, konuşmakla kalmadık, uygulamalarımız ve projelerimizle ‘akıllı şehircilik’ kavramını hayata geçirmeyi başardık” dedi.

21 KASIM 2020

BAŞAKŞEHİR ESPOR MERKEZİ AÇILIYOR

Başakşehir Belediyesi teknoloji hamlelerine bir yenisini daha ekliyor. Türkiye genelinde 30 milyondan fazla oyuncusu bulunan espor’un yeni merkezi Başakşehir’de yükseliyor. Başakşehir Belediyesi, espor’un yeni merkezi olma yolunda ilk hamlesini Base Espor Merkezi ile atıyor. Profesyonel espor oyuncularının yetiştirileceği, ulusal ve uluslararası turnuvaların yapılacağı Başakşehir Espor Merkezi ile gençler espor’a profesyonel olarak adım atma fırsatı yakalayacak.

09 KASIM 2020

BAŞAKŞEHİRLİ KİTAP KURTLARI BAŞKAN'LA BULUŞTU

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında çocuklarla buluştu. Miniklerle koyu bir sohbete koyulan Yasin Kartoğlu, Ömer Seyfettin'in Kaşağı hikayesini okuyarak, hayata dair tavsiyelerde bulundu.

27 EKİM 2020

BAŞAKŞEHİR’DE YENİLİKÇİ PROJELER 11. KEZ YARIŞTI

Başakşehir Living Lab 11. Girişimci Günü’nde, 85 proje arasından finale kalan 22 projenin sunumu yapıldı. Günün kazananı, hamilinden.com adlı proje oldu. Kovid-19 salgını nedeniyle çevrimiçi ortamda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Girişimci günleri ve inovasyon yarışmaları ile genç beyinlere ve yenilikçi fikirlere destek oluyoruz” dedi.

18 EYLÜL 2020

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN İBB BAŞKANI’NA SULAR VADİSİ TEPKİSİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eylül ayı meclis toplantılarının ikinci gününde Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Başakşehir Belediyesi ve şahsıyla ilgili iddialarına cevap verdi. Sular Vadisi’nde belediye personeline yönelik iftiraya değinen Kartoğlu, “kapılar yüzümüze kapandı” sözlerinin provokasyon olduğunu söyledi ve ekledi: “Vatandaş bu şovu yemez.”

15 EYLÜL 2020

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN ŞAHİNTEPE’YE İKİ OKUL MÜJDESİ

Gençliğin şehri Başakşehir, modern iki eğitim kurumuna daha kavuşuyor. Şahintepe Mahallesi’nde iki okulun müjdesini, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu verdi. Biri tamamlanan iki okulu inceleyen Başkan Kartoğlu, okulların özelliklerini anlattı.

03 EYLÜL 2020

BAŞAKŞEHİRLİ GENÇLER BAŞKANI’YLA BULUŞTU

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir Tiyatro ve Müzik Akademisi’nden öğrencilerle bir araya geldi. Gençlere tavsiyelerde bulunan Başkan Kartoğlu, “Doğru insanlar olamazsak eleştirdiğimiz insanlara dönüşürüz. İyi ahlaklı değerler eğitimi ile büyüyen gençlere ihtiyacımız var” dedi.

04 AĞUSTOS 2020

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN BAŞAKŞEHİR’E METRO MÜJDESİ

Başakşehir, ulaşımda İstanbul’un yeni merkezi olma yolunda yeni bir aşama daha kaydetti. Metrokent’ten başlayan, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nden geçerek Halkalı-İstanbul Havalimanı Metro Hattı’na bağlanacak olan yeni metro projesinin müjdesini Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu verdi.

01 AĞUSTOS 2020

“BAŞAKŞEHİRLİ” İLE ŞEHRİN ANAHTARI CEBİNİZDE

İlklerin belediyesi Başakşehir, yeni nesil belediyecilikte bir ilke daha imza attı. A’dan Z’ye ilçedeki tüm belediyecilik hizmetlerinin bir araya getirildiği akıllı telefon uygulaması “Başakşehirli” kullanıma açıldı. Belediyeye ait tüm hizmet noktalarına karekod ile girebilmeyi sağlayan uygulamayı Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu tanıttı.

23 TEMMUZ 2020

LGS BİRİNCİSİNDEN BAŞKAN KARTOĞLU’NA ZİYARET

2020 Liselere Giriş Sınavı’nda Türkiye birincisi olarak ilçenin gururu olan Başakşehir Akşemsettin Ortaokulu öğrencisi Meltem Mükerreme Gürbüz, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nu ziyaret etti. Başkan Kartoğlu, Gürbüz’ü tebrik ederek eğitim hayatında destek olmaya hazır olduklarını söyledi.

15 TEMMUZ 2020

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ BAŞAKŞEHİR’DE DUALARLA ANILDI

Başakşehir, karanlıkları aydınlatan 15 Temmuz şehitlerini Sular Vadisi’nde düzenlenen anma programı ve demokrasi nöbetinde andı.

Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun katılımıyla düzenlenen “15 Temmuz Şehitleri Anma Programı ve Demokrasi Nöbeti”nde şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu, ilahiler seslendirildi.

11 TEMMUZ 2020

BAŞAKŞEHİR’DE PEDALLAR MUTLULUĞA DÖNECEK

Başakşehir, her alanda olduğu gibi temiz enerjiyi destekleyen projelerine ulaşımda da devam ediyor. İstanbul’un şehir içi ulaşımı sağlayacak ilk bisiklet yolunun çalışmaları başladı. Kayaşehir 7. Bölge’den başlayacak 11 kilometrelik bisiklet yolu, ilçedeki birçok önemli noktadan geçerek Metrokent’e ulaşacak.

03 TEMMUZ 2020

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ VE İTO’DAN TEKNOLOJİDE GÜÇ BİRLİĞİ

Başakşehir Belediyesi ve İstanbul Ticaret Odası (İTO), İstanbul’un küresel ölçekteki yenilikçilik ve girişimcilik potansiyelini artırmak için iş birliği protokolü imzaladı. Başkan Kartoğlu, İTO ile beraber gençlerin fikirlerine sahip çıkacaklarını ifade etti.

18 HAZİRAN 2020

BAŞAKŞEHİRLİLER “MASKELİ” SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜNDE BULUŞTU

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun geçen yıl başlattığı “spor hareketi” kaldığı yerden devam ediyor.

27 MAYIS 2020

BAŞKAN KARTOĞLU: “DARBEYE BİR DAHA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, demokrasimize çalınan kara bir leke olarak tarihe geçen 27 Mayıs 1960 Darbesi’nin 60. yıl dönümünde önemli bir mesaj yayınladı. Başkan Kartoğlu, yeni neslin artık darbelere izin vermediğini, bundan sonra da böyle bir kalkışmaya izin verilmeyeceğini söyledi.

17 MAYIS 2020

BAŞKAN KARTOĞLU ENGELSİZ ONLINE MÜZİK SOHBETİNDE

Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal faaliyetlere verilen ara Başakşehir’de fırsata dönüştü. Başkan Yasin Kartoğlu, engelli çocuklarla sosyal medya canlı yayın plantformunda bir araya geldi. Online toplantıda hem türküler, hem de tadına doyulmaz bir sohbet vardı.

07 NİSAN 2020

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN ANLAMLI BERAT GECESİ MESAJI

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir’de İyilik Zamanı (BİZ) Projesi gönüllülerinin çektikleri videoya tebrik mesajı ile dâhil oldu.

Başkan Kartoğlu, “Rabbim bu mübarek gece hürmetine koronavirüsle mücadelemizi kazanmayı ve sağlıklı günlerimize kavuşmayı nasip etsin” dedi.

01 NİSAN 2020

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN DİJİTAL OKUMA ÇAĞRISI

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 30 Mart - 5 Nisan Kütüphane Haftası vesilesiyle yayınladığı videoda Başakşehir Millet Kıraathanesi’nin dijital kütüphanesinden yararlanma çağrısında bulundu.

16 MART 2020

DEPREM İZOLATÖRLÜ İLK KONUT PROJESİ BAŞAKŞEHİR’DE

Daha önce şehir hastaneleri, veri merkezleri, köprüler gibi yüksek önem arz eden yapılarda uygulanan deprem izolatörleri, ilk kez bir konut projesinde uygulanacak. Başakşehir’de inşa edilecek “Mavera Comfort” evleri, şiddetli depremlere karşı yalıtımlı olacak. Türkiye’de bir ilk olacak projenin tanıtımı, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun katılımıyla yapıldı.

17 ŞUBAT 2020

RADYO BAŞAKŞEHİR YAYIN HAYATINA BAŞLADI

Türkiye’nin ilk ve tek YouTube akademisini hizmete açan Başakşehir Belediyesi, Radyo Başakşehir ile yeni bir yolculuğa çıktı. Mutluluğun sesi Radyo Başakşehir, 13 Şubat Dünya Radyo Günü’nde yayın hayatına başladı.

09 OCAK 2020

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN DEV KÜTÜPHANE MÜJDESİ

“Başakşehir’i Seviyorum Çünkü… Söyleyecek Sözüm Var” söyleşilerinde Kayaşehir TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, öğrencilere müjde üstüne müjde verdi.

19 ARALIK 2019

BAŞKAN KARTOĞLU, KENT GÜCÜNE DİKKAT ÇEKTİ!

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 2. Dijital Şehircilik Zirvesi kapsamında düzenlenen "Dijitalleşmede Türkiye'den Örnekler" panelinde konuştu. Başakşehir'de hayata geçirilen akıllı şehircilik uygulamalarını anlatan Başkan Kartoğlu, “Akıllı şehirciliğin yanında aynı zamanda kent gücünü de önemsemek lazım" dedi.

04 ARALIK 2019

2. BÖLGESEL LIVING LAB ZİRVESİ BAŞLADI

Başakşehir Belediyesi, Başakşehir Living Lab ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen 2. Bölgesel Living Lab Zirvesi başladı. Teknolojinin çağın gerçeği olduğuna işaret eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir Living Lab ile yerel yönetimlere örnek olduklarını söyledi.