Haberler

Haberler

21 MART 2024

BAŞAKŞEHİR’DE GÜVERCİNTEPE SEMT POLİKLİNİĞİ HİZMETE AÇILDI

Sağlığın merkezi Başakşehir’de, yatırım halkasına bir yenisi daha eklendi. Başakşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Güvercintepe Semt Polikliniği, ilçe sakinlerinin hizmetine açıldı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, sağlık alanındaki yatırımların süreceğini söyledi.

 
19 MART 2024

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN BEŞ YILLIK STRATEJİK PLAN ÇALIŞTAYI

Başakşehir Belediyesi, 2025 - 2029 yıllarını kapsayan beş yıllık stratejik planın hazırlıklarına geniş katılımlı bir çalıştayla başladı. 6 konu başlığında yapılan Stratejik Plan Dış Paydaş Analizi Çalıştayı’nda konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Hedefimiz, her alanda sürdürülebilir, akıllı ve vizyoner bir şehir oluşturmak. Bu hedefimizi de gerçeğe dönüştürmek adına geleceğe yönelik adımları atıyor, hazırlıklarımızı bugünden yapıyoruz.” dedi.

19 MART 2024

BAŞAKŞEHİR’İN DÖRDÜNCÜ KAPALI PAZARI HİZMETE AÇILDI

Başakşehir Belediyesi, Türkiye’ye örnek olan modern kapalı pazarlarına bir yenisini daha ekledi. Başakpazar, Pazartürk ve Kayaşehir’in ardından ilçenin dördüncü kapalı pazarı Fenertepe Sergi ve Fuar Alanı’nın açılışı törenle yapıldı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Fenertepe Fuar ve Sergi Alanı’nın ticaretin yeni merkezi olacağını söyledi.  

 
16 MART 2024

BAŞAKŞEHİR’DE YENİLENEN BAHÇEŞEHİR SPOR MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

Başakşehir’de, yenilenen Bahçeşehir Spor Merkezi yeniden hizmete açıldı. Açılış törenine Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da katıldı.  

14 MART 2024

BAŞAKŞEHİRLİ ÇOCUKLAR ATMIYOR, DÖNÜŞTÜRÜYOR

Başakşehir Belediyesi, sıfır atık kampanyası kapsamında Şehit Orhun Göytan İlkokulu’nda etkinlik düzenlendi. Öğrencilerin çevre bilinci kazandığı ve gönüllerince eğlendiği etkinliğe Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da katıldı. 

13 MART 2024

BAŞKAN KARTOĞLU: “GÜVERCİNTEPE MİLLET BAHÇEMİZDE 2,5 KM’LİK BİSİKLET YOLU OLACAK”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Seninle Başardık” söyleşileri çerçevesinde, Selahaddin Eyyübi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Güvercintepe’de yapımı devam eden yeni millet bahçesini iki ay içinde açacaklarını söyleyen Başkan Kartoğlu, “Millet bahçemiz içinde 2,5 kilometrelik bisiklet yolu olacak.” dedi.

08 MART 2024

3. İSTANBUL CAMİİ VE 4-6 YAŞ EĞİTİM MERKEZİ DUALARLA AÇILDI

Başakşehir’de, yapımı tamamlanan 3. İstanbul Camii ve 4-6 Yaş Eğitim Merkezi dualarla açıldı. Açılışa katılan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Bu eseri ve 4-6 Yaş Eğitim Merkezi’mizi gerçekleştiren kıymetli Asaf, Fuzül, Zamir ve İttifak Grupları’na çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

06 MART 2024

BAŞAKŞEHİR’DE ULAŞIMA NEFES ALDIRACAK VİYADÜK HİZMETE AÇILDI

Başakşehir’de ulaşım ağları her geçen gün güçleniyor. Bahçeşehir 1. Kısım ile 2. Kısım mahallerini birbirine bağlayacak Tatarcık - Boğazköy Viyadüğü’nü ulaşıma açan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Şehrimize kalıcı eserler üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

 
05 MART 2024

BAŞAKŞEHİR’DE ATIK YÖNETİMİ “AKILLLI” HALE GELDİ

Başakşehir Belediyesi, teknolojiyi hizmetle buluşturan yeniliklerine bir yenisi daha ekledi. Atık yönetimi alanında ilçede gerçekleştirilen hizmet ve faaliyetlerin tamamı, geliştirilen Akıllı Temizlik Takip Sistemi ile anlık izlenmeye başlandı. Uygulamayla beraber ilçenin her noktasında çöp birikiminin önüne geçiliyor ve hizmet kalitesi artıyor.

 
29 ŞUBAT 2024

BAŞAKŞEHİR’DE GÖNÜLLÜLÜK ZİRVESİ DÜZENLENDİ

Başakşehir Belediyesi, karşılıksız sevgi, yardımlaşma ve paylaşmanın en güzel hâli olan gönüllülük konusunda toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla Gönüllülük Zirvesi düzenledi. Zirvede konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Yardım etme, el uzatma ve yaralara merhem olmada adeta birbirimizle yarışırız. İster sivil toplum kuruluşları, isterseniz kamu kurumlarında görev almak için mutlaka gönüllü olun.” dedi.

 
29 ŞUBAT 2024

BAHÇEŞEHİR 2. KISIM AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ’NİN TEMELİ ATILDI

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile sağlığın merkezi olan Başakşehir’de, sağlık yatırımlarına bir yenisinin daha eklenmesi için çalışmalara başlandı. Bahçeşehir 2. Kısım mahallesine kazandırılacak aile sağlığı merkezinin temeli Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu tarafından atıldı.

29 ŞUBAT 2024

MURAT KURUM: “BAŞAKŞEHİR MARKA ŞEHİR OLDU”

Cumhur İttifakı AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, seçim çalışmaları kapsamında Başakşehirlilerle bir araya geldi. Başakşehir’in marka şehir olduğunu söylenen Kurum’a, ilçedeki ziyaretlerinde Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da eşlik etti.

 
28 ŞUBAT 2024

BAŞAKŞEHİRLİ GENÇLERDEN BÜTEF’E YOĞUN İLGİ

Başakşehirli öğrencileri üniversiteler ve eğitim kurumlarıyla buluşturan Başakşehir Üniversiteler Tanıtım ve Eğitim Fuarı’nın kapıları dokuzuncu kez açıldı. Fuarın açılışında konulan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, gençlerin hayallerine kavuşması için tüm imkânlarını seferber ettiklerini söyledi.

 
27 ŞUBAT 2024

BAŞKAN KARTOĞLU: “BAŞAKŞEHİR KÜLTÜR SANATTA İLHAM OLUYOR”

Başakşehir Belediyesi, Dünya Ressamlar Günü münasebetiyle üç usta ressamı ağırladı. Şehir Sanat’ta düzenlenen söyleşiye katılan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Başakşehir’imiz, kültür sanatta hem üretiyor hem de diğer ilçelere ilham oluyor.” dedi.

 
27 ŞUBAT 2024

BAŞAKŞEHİR AFETLERE KARŞI BİLİNÇLENİYOR

Başakşehir’de, destek AFAD gönüllü eğitimini tamamlayan BAŞAKAY gönüllüleri sertifikalarını törenle aldı. Törende konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Gönüllülerimiz eğitimler sayesinde afet ve acil durumlarda profesyonel ekiplere destek olabilecek” dedi.

25 ŞUBAT 2024

BAŞAKŞEHİR’DE CUMHUR İTTİFAKI MECLİS ÜYESİ ADAYLARI TANITILDI

Başakşehir’de, Cumhur İttifakı’nın belediye meclis üyesi adayları AK Parti Başakşehir İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen programla tanıtıldı. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu, Başakşehir’de yapılan yatırımların tüm İstanbul’da yapılan yatırımlara eş değer olduğuna dikkat çekti. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu da eser ve hizmet siyaseti ile algı ve illüzyon siyasetin bir olmadığını söyledi.

23 ŞUBAT 2024

ÖZDEMİR BAYRAKTAR BİLİM KÜLTÜR YAŞAM PARKI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Seninle Başardık” söyleşilerinde Bahçeşehir Emlak Konut Abdülhamit Han Ortaokulu öğrencileriyle buluştu. Yakında açılışı yapılacak Özdemir Bayraktar Bilim Kültür Yaşam Parkı’yla ilgili gençlere bilgi veren Başkan Kartoğlu, “Bahçeşehir’e yeni bir bilim ve kültür merkezi yaptık. Artık Başakşehir Living Lab’e gitmenize gerek yok.” dedi.

 
22 ŞUBAT 2024

YEŞİLİN ŞEHRİ BAŞAKŞEHİR’DE ALTINŞEHİR MİLLET BAHÇESİ HİZMETE AÇILDI

Yeşil alanlarıyla Türkiye’ye örnek olan Başakşehir’de, millet bahçelerine bir yenisi daha eklendi. Başakşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Altınşehir Millet Bahçesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun katılımıyla hizmete açıldı. Başkan Kartoğlu, “Bugüne kadar olduğu gibi Türkiye Yüzyılı’nda da ülkemizin en güzel yeşil alanlarını şehrimize kazandırmaya kararlıyız.” dedi. 

19 ŞUBAT 2024

BAŞKAN KARTOĞLU: “DEV KÜTÜPHANE YAPIYORUZ”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, BAKMER tarafından düzenlenen Gençlik Söyleşileri’nde gençlere bir müjde daha verdi. Başkan Kartoğlu, belediye binasında 2 bin metrekare büyüklüğündeki kütüphane için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

 
15 ŞUBAT 2024

YEREL YÖNETİMLERDE TÜRKİYE’NİN İLK VR MERKEZİNİ KURACAĞIZ

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Seninle Başardık” söyleşileri kapsamında Hüma Hatun İmam Hatip Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Başkan Kartoğlu, hayli eğlenceli geçen buluşmada gençlere bir de müjde verdi.  

 
06 ŞUBAT 2024

BAŞAKŞEHİR’DE DEPREM TATBİKATI YAPILDI

Başakşehir’de, 6 Şubat depremlerinin birinci yıl dönümünde aynı acıların tekrar yaşanmaması için deprem tatbikatı yapıldı. BAŞAKAY ekipleri tarafından Atatürk Anadolu Lisesi’nde düzenlenen tatbikata Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da katıldı.

05 ŞUBAT 2024

BAŞKAN KARTOĞLU: “BAŞAKŞEHİRLİ GENÇLERİMİZE İNANIYORUM”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ikinci döneminin ilk gününde öğrencileri yalnız bırakmadı. Gençlerle masa tenisi oynayan Başkan Kartoğlu, “Hayalinizdeki üniversiteyi kazanacağınıza ben inanıyorum, siz de sonuna kadar inanın.” dedi.

13 OCAK 2024

BAŞAKŞEHİR’İN 5’İNCİ MİLLET BAHÇESİ TAMAMLANDI

Millet bahçeleri, yeşil alanları ve doğasıyla yerel yönetimlerin örnek şehri Başakşehir, beşinci millet bahçesine kavuştu. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Söz verdiğimiz gibi Altınşehir mahallemize harika bir millet bahçesi kazandırdık” dedi.

06 OCAK 2024

BAKMER YENİ MERKEZİNDE BAŞAKŞEHİRLİ KADINLARIN HİZMETİNDE

Başakşehirli kadınların ve genç kızların hayatına değere katan Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER), yeni yerinde hizmetlerine doludizgin devam ediyor. BAKMER’in yeni merkezini ziyaret eden Başkan Kartoğlu, “Başakşehirli kadınlarımız her şeyin en iyisi ve en güzeline layık.” dedi.

29 ARALIK 2023

BAŞAKAY AFET EĞİTİM MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

Başakşehir Belediyesi’nin ilçe sakinlerini afetlere karşı bilinçlendirmek ve afetlerde görev yapacak profesyonel ekipler oluşturmak amacıyla kurduğu BAŞAKAY Afet Eğitim Merkezi hizmete açıldı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Merkezimizde afet sonrası ilk müdahaleden, göçük altında kalanların kurtarılmasına ve barınmalarına kadar kapsamlı eğitimler vereceğiniz.” dedi.

 
27 ARALIK 2023

BAŞAKŞEHİR’DE YENİLİKÇİ FİKİRLER ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Başakşehir Belediyesi tarafından bu yıl onuncusu düzenlenen Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması’nda teknolojiye yön verecek yenilikçi fikirler ödüllerine kavuştu. Ödül töreninde konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, yenilikçi fikirler ve hayatı kolaylaştıran projelerle milli teknoloji hamlesine omuz verdiklerini söyledi.

27 ARALIK 2023

BAŞAKŞEHİR’İN EN ÖZEL ÇOCUKLARIYLA ANLAMLI ETKİNLİK

Sosyal farkındalık çalışmalarına her geçen gün yenilerini ekleyen Başakşehir Belediyesi, Yerli Malı Haftası kapsamında Başakşehir Engelsiz Yaşam Merkezi’nde etkinlik düzenlendi. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun da katıldığı etkinlikte, Başakşehir’in en özel çocukları ve gençleri gönüllerince eğlendi.

 
23 ARALIK 2023

BAŞAKŞEHİR'DE KAHVEYE %50 İNDİRİM, SIFIR ATIĞA %100 DESTEK

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ilçe genelinde hizmet veren Mola Kafe’ler ile ilgili iki yeni müjde verdi. Bardağıyla gelen Başakşehirlilerin içeceklerini yüzde 50 indirimli alacağını, ilçede ikamet eden üniversite öğrencilerine ise ismine özel kupa bardak hediye edileceğini söyleyen Başkan Kartoğlu, “Bu sayede sıfır atık hareketimizi çok daha güçlü hale getireceğiz.” dedi.

22 ARALIK 2023

BAŞAKŞEHİR’DE KAYAŞEHİR GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Başakşehir, gençlik yatırımlarıyla güçleniyor. Kayaşehir Millet Bahçesi’ndeki yeni gençlik merkezi Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu tarafından hizmete açıldı. Başkan Kartoğlu, “Kayaşehir Gençlik Merkezimizi, gençlerimizin fikirlerini alarak ve onların talepleri doğrultusunda, adeta uzay üssü gibi tasarladık.” dedi.

15 ARALIK 2023

BAŞAKŞEHİRLİ ÇOCUKLARDAN FİLİSTİNLİ ÇOCUKLARA DESTEK

Güvercintepe İBB Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencileri, sıfır atık etkinliğinde Filistinli çocuklara destek verdi. Sahnede Filistin bayrağı açarak akranlarına selam gönderen çocukların duyarlılığı büyük alkış aldı.

 
13 ARALIK 2023

BAŞAKŞEHİR’DE İKİNCİ İSTİHDAM ZİRVESİ YAPILDI

Başakşehir İstihdam Zirvesi’nin ikincisini yoğun katılımla gerçekleştirildi. 3 özel oturum ve 6 konu başlığında çalıştayın yapıldığı zirvenin açılışını yapan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “İstihdam ve Kariyer Merkezimiz BİKAM’la istihdama ve ülke ekonomimize omuz veriyoruz. İş arayan Başakşehirli komşularımızı, işverenlerimizle aynı çatı altında buluşturuyoruz.” dedi.

 
11 ARALIK 2023

BAŞAKŞEHİR’İN EN BÜYÜK KÜLTÜR YAŞAM PARKI HİZMETE AÇILDI

Necip Fazıl Kısakürek Başakşehir Kültür Yaşam Parkı, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ve Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu tarafından hizmete açıldı. Başkan Kartoğlu, “Şehrimizin en büyüğü olan Necip Fazıl Kısakürek Kültür Yaşam Parkımızda, eğitimden sanata, teknolojiden spora komşularımızın ihtiyacı olan tüm hizmetleri bir araya getirdik.” dedi.

 
09 ARALIK 2023

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ ŞİNASİ ÜNSAL TAZİYEEVİ’NDE HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Hizmetlerin Başakşehir Belediyesi tarafından verilmeye başlandığı Şinasi Ünsal Taziye Evi’nde incelemelerde bulunan Başkan Yasin Kartoğlu, “Komşularım taziyelerini kabul edebilir, mevlit organizasyonlarını gönül rahatlığıyla bu güzel mekânda yapabilir.” dedi.

 
04 ARALIK 2023

BAŞAKŞEHİR GENÇLİĞİ TÜRKİYE YÜZYILI’NA HAZIRLANIYOR

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde hizmete açılan Başakaşehir Gençlik Merkezi’ne gençleri davet etti. Başkan Kartoğlu, “Atölyelerden kütüphaneye, ders çalışma alanlarından aktivitelere kadar Başakşehir Gençlik Merkezi, tam da gençlerimize göre.” dedi.

01 ARALIK 2023

BAŞAKŞEHİR AKADEMİLERİ YENİ MEZUNLAR VERDİ

 

Başakşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki 6 akademide mezuniyet heyecanı yaşandı. Sertifika törenine  Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da katıldı.

 
23 KASIM 2023

BAŞKAN KARTOĞLU “GENÇLİK İÇİN VARIZ”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Seninle Başardık” sloganıyla düzenlenen gençlik buluşmaları kapsamında, Miktat Ağaoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Başkan Kartoğlu, “Gençlik için varız, gençlik için tüm çabamız” dedi.

 
23 KASIM 2023

BAŞAKŞEHİR KARİYER SEMPOZYUMU’NA EĞİTİMCİLERDEN YOĞUN İLGİ

Başakşehir Belediyesi tarafından anaokulu, sınıf ve rehber öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak düzenlenen Kariyer Sempozyumu, yoğun katılımla gerçekleştirildi. Öğretmenlere yönelik olarak Türkiye’de ilk kez düzenlenen sempozyumda konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Bizler şehirleri imar ederken, öğretmenlerimiz ülkemizin yarınlarını imar ediyor” dedi.

 
22 KASIM 2023

BAŞKAN KARTOĞLU: “TEKNOLOJİ ÜRETEN GENÇLİĞİMİZ VAR”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Seninle Başardık” sloganıyla düzenlenen gençlik buluşmaları kapsamında, Boğazköy Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Başkan Kartoğlu, “Teknolojiyi tüketen değil, üreten bir gençlik yetiştiriyoruz” dedi.

 
16 KASIM 2023

BAŞKAN KARTOĞLU “BAYKAR İLE ORTAK BİR ATÖLYE KURUYORUZ”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, "Seninle Başardık” söyleşilerinde gençlere müjde verdi. Başkan Kartoğlu, Boğazköy Kültür Yaşam Parkı’nda Baykar ile teknoloji atölyesi kuracaklarını söyledi.

16 KASIM 2023

BAŞAKŞEHİR’DE 1 MİLYON AĞAÇ TOPRAKLA BULUŞACAK

Başakşehir Belediyesi, 1 milyon ağaç hedefine emin adımlarla ilerliyor. Milli Ağaçlandırma Günü vesilesiyle Güvercintepe Mahallesi’nde ağaç dikimi yapan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Cumhuriyet’in 100’üncü yılında 1 milyon ağaç hedefimize koşar adım yaklaşıyoruz.” dedi.

 
10 KASIM 2023

BAŞAKŞEHİRLİ ÇOCUKLAR “SIFIR ATIK GÜZEL GELECEK” DEDİ

Şehit Muhammed Eymen Demirci İlkokulu’nda sıfır atık etkinliği düzenlendi. Başakşehir Belediyesi ve Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen “Çocuklar Sıfır Atıkla Büyüyor” programı kapsamında düzenlenen etkinliğe Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da katıldı.

03 KASIM 2023

BAŞAKŞEHİRLİ ÖĞRETMENLERİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLANIYOR

Başakşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği Öğretmen Gelişim Akademisi’nde, Başakşehir Müftülüğü’ne bağlı 4-6 yaş Kur’an-ı Kerim öğretmenlerinin eğitimleri tamamlandı. Düzenlenen sertifika törenine Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da katıldı.

 
01 KASIM 2023

BAŞKAN KARTOĞLU’NA GENÇLERDEN SEVGİ SELİ

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Seninle Başardık” programı kapsamında, Güvercintepe Ortaokulu öğrencileriyle buluştu. Öğrenciler, Başkan Kartoğlu’na yoğun sevgi gösterisinde bulundu.

30 EKİM 2023

BAŞAKŞEHİR’DE TAMİR EVİM ATÖLYESİ AÇILIYOR

Başakşehir Belediyesi, ilçe sakinlerinin hayatı kolaylaştıran çalışmalarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Uygulamalı eğitimlerin verileceği Tamir Evim Atölyesi’nin yakında açılacağını ifade eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Artık evinizin sertifikalı ustası olacaksınız” dedi

25 EKİM 2023

BAŞKAN KARTOĞLU: EN BÜYÜK MOTİVASYON KAYNAĞIMIZSINIZ

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Seninle Başardık” sloganıyla düzenlenen gençlik buluşmaları kapsamında, Aziz Sancar Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Başkan Kartoğlu, “Her şeyin en iyisi ve en güzelini ben yaparım diyen Başakşehir gençliği, gümbür gümbür geliyor” dedi.

28 EYLÜL 2023

BAŞKAN KARTOĞLU: “İNSANLARI GÜLER YÜZLE KARŞILAMAK ÇOK DEĞERLİ”

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün Akademik Eğitim Yılı Açılış Programı’nda konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, çalışma arkadaşlarıyla gurur duyduğunu söyledi. Başakşehir’in Avrupa Yenilik Başkenti Ödülleri’nde üst üste ikinci kez finale kaldığını ifade eden Başkan Kartoğlu, sürdürülebilir başarının önemine vurgu yaptı.

16 EYLÜL 2023

BAŞKAN KARTOĞLU: “BAŞAKŞEHİR’İ AVRUPA YENİLİK BAŞKENTİ YAPACAĞIZ”

Başakşehir, Avrupa Birliği’nin düzenlediği Avrupa İnovasyon Başkenti Ödülleri’nde bu yıl da yarı finale yükseldi. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Avrupa Yenilik Başkenti ünvanı en çok Başakşehir’e yakışacak. Bu sefer kazanacağımıza yürekten inanıyorum.” dedi.

11 EYLÜL 2023

BAŞKAN KARTOĞLU İLK DERS ZİLİNİ ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE ÇALDI

Başakşehir’de 2023-2024 eğitim öğretim yılı heyecanla başladı. Ayazma İlkokulu’ndaki törene katılan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, öğrencilerin ilk gün coşkusuna ortak oldu.

26 AĞUSTOS 2023

BAŞKAN KARTOĞLU: “BAŞAKŞEHİR GENÇLİĞİ GURURUMUZ”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir Akademi’deki YKS Hazırlık Kursları ile üniversite hayallerini gerçeğe dönüştüren gençlerle Şamlar Tabiat Parkı’nda bir araya geldi. Üniversiteyi kazanan gençleri tebrik eden Başkan Kartoğlu, “Sizler bizim gururumuzsunuz” dedi

17 AĞUSTOS 2023

BAŞKAN KARTOĞLU: RİSKLİ BİNA STOKUNU SIFIRA İNDİRECEĞİZ

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 24’üncü yıl dönümünde, modern şehirciliğin model ilçesinde tamamlanan, devam eden ve planlanan kentsel yenileme çalışmalarını anlattı. Başkan Kartoğlu, “En büyük hayalim, şehrimizde riskli binaların tamamının yenilenmesi ve tüm komşularımın evlerinde deprem korkusundan uzak, güvenli bir şekilde yaşaması. Bunu Başakşehirli komşularımla birlikte başaracağız” dedi.

09 AĞUSTOS 2023

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN YEŞİLİN ŞEHRİNE MODERN DOKUNUŞ

Başakşehir Belediyesi, 4. Etap’taki park ve yürüyüş yolunda yenileme ve genişletme çalışmalarını tamamladı. İlçedeki sosyal donatı alanlarını modern dokunuşlarla artırdıklarını söyleyen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Daha fazla yeşil, daha yaşanabilir yarınların habercisidir.” dedi.

08 TEMMUZ 2023

BAŞAKŞEHİR’DE AFET EĞİTİM ALANI KURULUYOR

Başakşehir Belediyesi, doğal afetlerde görev yapacak profesyonel ekiplerin yetiştirilmesi için önemli bir adım attı. Çalışmaların başladığı afet eğitim alanını ziyarete den Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Afetlere karşı profesyonel ekiplerin sayısını artırmak adına afet eğitim alanımızı hayata geçiriyoruz.” dedi. 

27 HAZİRAN 2023

BAŞKAN KARTOĞLU, “5 YIL İÇİNDE RİSKLİ BİNA STOKUNU SIFIRA İNDİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Başakşehir Belediyesi, şehrin modern ve estetik dokusunu bozmadan yeni yaşam alanları üretiyor. Türkiye’nin deprem izolatörlü ilk konut projesi Mavera Comfort ve sosyal konut projesi Yuvam Bahçeşehir Evleri’nde anahtar teslimleri yapıldı. Ziya Gökalp, Şahintepe ve Güvercintepe Mahallelerinde ise kentsel yenileme çalışmaları hızla sürüyor. Başkan Kartoğlu, “5 yıl içinde riskli bina stokumuzu sıfıra indirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

26 HAZİRAN 2023

BAŞKAN KARTOĞLU: “MEDYA SEKTÖRÜNE GENÇ İSİMLER KAZANDIRIYORUZ”

Türkiye’nin eğitim üssü haline gelen Başakşehir Yeni Medya Akademi’de mezuniyet coşkusu yaşandı. 7 akademiden mezun olan gençlere sertifikalarını veren Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Televizyondan radyoya, sinemadan grafik tasarıma kadar her alanda medya sektörüne yeni ve genç isimler kazandırıyoruz.” dedi.

03 HAZİRAN 2023

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN BAŞAKŞEHİRLİ KADINLARA MÜJDE

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehirli kadınların sosyal hayatlarına değer katacak yeni etkinlik merkezinin müjdesini verdi. Kayaşehir Millet Bahçesi’nde yapımına başlanan Kayapark Anne Çocuk ve Kadın Etkinlik Merkezi’nde incelemelerde bulunan Başkan Kartoğlu, üretmeye ve Başakşehirliler ile yeniliklerde buluşmaya devam edeceklerini söyledi.

29 MAYIS 2023

BAŞKAN KARTOĞLU ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNAL ÇALIŞMALARINI FPV DRONE İLE İNCELEDİ

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 10 Haziran’da Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacakUEFA Şampiyonlar Ligi Finali öncesindeki çalışmaları FPV Drone ile inceledi. Başkan Kartoğlu, “Dünyanın gözü ve kulağı sporun şehri Başakşehir’de olacak.” dedi.

25 MAYIS 2023

BAŞKAN KARTOĞLU, GENÇLERİN HALI SAHA MAÇI TEKLİFİNİ GERİ ÇEVİRMEDİ

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Mehmet Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin konuğu oldu. Gençlerin halı saha maçı teklifini kabul eden Başkan Kartoğlu, “Skor ne olursa olsun tatlılar benden.” dedi.

24 MAYIS 2023

BAŞKAN KARTOĞLU: “GERİ DÖNÜŞÜM DÜNYAMIZI DÖNÜŞTÜRECEK”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Gençlerle Birlikte Daha Güçlü” sloganıyla düzenlenen gençlik buluşmaları kapsamında Ahad Andıcan Ortaokulu’na konuk oldu. Başkan Kartoğlu, gençlerle geri dönüşüm hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

20 MAYIS 2023

BAŞKAN KARTOĞLU'NDAN ŞAHİNTEPE'YE 3 YENİ PARK MÜJDESİ

Başakşehir Belediyesi, yeni sosyal donatı alanlarıyla Şahintepe Mahallesi’nin çehresini değiştiriyor. Yapımı  tamamlanan Martı Sokak’taki parkta incelemelerde bulunan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, mahalleye üç yeni park daha kazandıracaklarını söyledi.

16 MAYIS 2023

BAŞAKŞEHİR’İN EN ÖZEL GENÇLERİNE DAVUL ZURNALI ASKER EĞLECENCESİ

Başakşehir’in en özel bireyleri Başakşehir Belediyesi önündeki davul zurnalı asker eğlencesinin ardından Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu tarafından Hasdal Kışlası’na yolcu edildi. 

29 NİSAN 2023

GENÇLER İSTEDİ, BAŞKAN KARTOĞLU KİTAP KAFELERİN SAYISINI ARTIRDI

Eğitim yatırımlarıyla gençlerin ihtiyaçlarına kalıcı çözümler üreten Başakşehir Belediyesi, ilçe genelindeki kitap kafelere bir yenisi daha eklendi. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Altınşehir Kültür Yaşam Merkezi’nde hizmete açılan kitap kafenin Başakşehirli gençlerin yeni buluşma noktası olacağını söyledi.  

13 NİSAN 2023

BAŞKAN KARTOĞLU: “MOLA KAFE’LERİN SAYISINI ARTIRIYORUZ”

Gençlik buluşmaları kapsamında Celalettin Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin konuğu olan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ilçe genelindeki Mola Kafe’lerin sayısını artırılacağını söyledi. Başkan Kartoğlu, “Başakşehir Kültür Yaşam Merkezi’nin de üç ay içinde hizmete alınacağının müjdesini verdi.

12 NİSAN 2023

BAŞKAN KARTOĞLU GENÇLERLE ENERJİ DEPOLADI

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, TOKİ Kayaşehir Ortaokulu öğrencilerinin konuğu oldu. Gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Kartoğlu, hem tavsiyelerde bulundu hem de başarılı olmanın tüyolarını anlattı.

06 NİSAN 2023

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN YENİ GENÇLİK MERKEZİ MÜJDESİ

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Gençlerle Birlikte Daha Güçlü” söyleşileri kapsamında Şehit Haki Aras Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin konuğu oldu. Her mahalleye kütüphane yaptıklarını söyleyen Başkan Kartoğlu, gençlere bir de müjde verdi.  

01 NİSAN 2023

BAŞAKŞEHİR’DE ULAŞIM AKSINA YENİ BİR CAN DAMARI EKLENİYOR

Başakşehir Belediyesi, şehir içi ulaşımında can damarı görevini üstlenecek yeni bir yol daha inşa ediyor. Altınşehir Mahallesi’ndeki Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi ile Olimpiyat Yan Yol arasında bağlantı sağlayacaklarını belirten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, asfalt çalışmasın ardından güzergâhında viyadüğünde bulunduğu yolun hizmete açılacağını söyledi. 

30 KASIM 2022

BAŞKAN KARTOĞLU’NA ÖĞRENCİLERİNDEN BÜYÜK İLGİ

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Gençlerle Birlikte Daha Güçlü” sloganıyla düzenlenen gençlik buluşmaları kapsamında İBB Şehit Polis Mustafa Erdoğan Ortaokulu’na konuk oldu. Öğrencilerin Başkan Kartoğlu’na ilgisi büyük oldu.

30 KASIM 2022

BAŞAKŞEHİR’DE MUTLULUK KAYNAĞI: ANNE ÇOCUK MERKEZLERİ

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Anne Çocuk Merkezleri’nde eğitim alan anneler ve çocuklar için düzenlenen sertifika törenine katıldı. Başakşehirlilerin Anne Çocuk Merkezleri’ni çok sevdiğini belirten Başkan Kartoğlu, “Annelerimizi ve çocuklarımızı bu kadar mutlu görünce ne kadar doğru bir adım attığımızı daha da iyi anlıyoruz” dedi.

10 KASIM 2022

BAŞKAN KARTOĞLU: “BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ”

“Gençlerle Birlikte, Daha Güçlü” sloganıyla ilçe gençliğiyle buluşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin konuğu oldu. Başakşehirli gençlerin donanımlı olması gerektiğini ifade eden Başkan Kartoğlu, “Biz de bunun için projeler üretmeye devam ediyoruz” dedi.

05 KASIM 2022

BAŞAKŞEHİRLİ KADINLAR GİRİŞİMCİLİK YOLUNDA İLERLİYOR

Başakşehir Belediyesi, kadınların iş gücünde daha aktif bir rol üstlenmesi adına Girişimci Kadın Akademisi’ni hayata geçirdi. Başkan Yasin Kartoğlu, Başakşehirli kadınları eğitimlere katılmaya ve hayallerine giden yolda basamakları birlikte çıkmaya davet etti.

29 EYLÜL 2022

BAŞKAN KARTOĞLU GENÇLERLE İKİ MÜJDE VERDİ

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, gençlik buluşmalarına hız kesmeden devam ediyor. Emlak Konut Bahçekent Anadolu Lisesi’nde gençlerle hasret gideren Başkan Kartoğlu, Boğazköy Kültür ve Yaşam Parkı ile Bahçekent Millet Kıraathanesi’nin yakında hizmete açılacağını söyledi.

21 EYLÜL 2022

BAŞKAN KARTOĞLU BAŞAKŞEHİRLİ TAKSİCİLERLE BULUŞTU

Radyo Başakşehir’in sevilen programlarından Onur Sakar ile Duraklar Yarışıyor, Başakşehir DepositeMasko Taksi’nin konuğu oldu. Yarışma heyecanı ve keyifli sohbetin bir arada olduğu programa Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da katıldı. Başkan Kartoğlu, taksici esnafının taleplerine çözümler ürettiklerini söyledi.

17 EYLÜL 2022

BAŞAKŞEHİR, AVRUPA İNOVASYON BAŞKENTİ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

Teknoloji ve inovasyon alanındaki çalışmalarıyla ülke sınırlarını aşan Başakşehir Belediyesi, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Avrupa Birliği tarafından düzenlenen 8’inci Avrupa İnovasyon Başkenti Ödülleri’nde yarı finale yükseldiklerini belirten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Büyük finale günler kaldı, Avrupa inovasyon başkenti olacağız” dedi.  

12 EYLÜL 2022

BAŞAKŞEHİR’DE İLK DERS ZİLİNİ BAŞKAN KARTOĞLU ÇALDI

02 AĞUSTOS 2022

BAŞAKŞEHİR’DE MUSTAFA KUTLU KÜTÜPHANESİ HİZMETE AÇILDI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Başakşehir’de yapımı tamamlanan Mustafa Kutlu Kütüphanesi’nin açılışına katıldı. Bakan Özer, “Türkiye’nin neresinde olursa olsun bu memleketin evlatları eğitimle buluşuyor” dedi. Açılışta konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “İBB yönetimi Mustafa Kutlu’nun Mavi Kuş oyununu iptal etmişti. O kıymetli eser bizim himayemizde yeniden sahneye taşındı. Hem ilçemizde, hem de İstanbul’un birçok noktasında sahnelendi” dedi.

22 TEMMUZ 2022

BAŞKAN KARTOĞLU GENÇLERİN MEZUNİYET COŞKUSUNA ORTAK OLDU

Başakşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği Yeni Medya Akademi bünyesinde kurulan YouTube Akademi, Radyo Akademi, Dublaj Okulu ile Editörlük ve Grafik Tasarım Atölyesi’nde mezuniyet coşkusu yaşandı. Başarılı bir eğitim dönemi geçiren kursiyerlerin sertifikalarını Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu verdi.

03 HAZİRAN 2022

BAŞKAN KARTOĞLU: “HEDEFİMİZ 344 KİLOMETRE BİSİKLET YOLU”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde gençlerle birlikte Başakşehir Millet Bahçesi’nde tur attı. Pedalları doğa dostu Başakşehir’e çevirdiklerini söyleyen Başkan Kartoğlu, “104 kilometrelik bisiklet yolumuzu tamamladık. Bu rakamı 344 kilometreye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

28 MAYIS 2022

BAŞKAN KARTOĞLU: “RİSKLİ BİNA ORANINI YÜZDE 5’E İNDİRECEĞİZ”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Ziya Gökalp Mahallesi’nde başlayacak kentsel yenileme çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kentsel Yenileme ve Uzlaşma Ofisi’ni ziyaret eden Başkan Kartoğlu, “Başakşehir’de yüzde 16 olan riskli yapı oranını, iki yıl içerisinde yüzde 5’e indirmeyi hedefliyoruz” dedi.

27 MAYIS 2022

BAŞKAN KARTOĞLU İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ’NDE GENÇLERLE BULUŞTU

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İnönü Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen Tecrübe Paylaşımı ve Mezun Buluşması etkinliğine konuşmacı olarak katıldı. Gençlerle birlikte hayata geçirdikleri çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Kartoğlu, gençlere kendilerini geliştirmeleri yönünde tavsiyelerde bulundu. 

 

21 MAYIS 2022

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN TREKKİNG PARKURU MÜJDESİ

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir’in arka bahçesi Şamlar Tabiat Parkı’nı keşfe çıktı. Şamlar Tabiat Parkı’nın birbirinden güzel şifalı bitki ve meyve türlerine ev sahipliğine dikkat çeken Başkan Kartoğlu, “Eşsiz güzellikleri yakından keşfetmeniz için harika bir trekking parkuru da hazırlıyoruz” dedi.

18 MAYIS 2022

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN GENÇLERE MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Hacı Fatma Gül Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde gençlerle buluştu. Gençlerin sorularını cevaplayan Başkan Kartoğlu, okula iki masa tenisi, müzik enstrümanları ve spor ekipmanları göndereceğini söyledi.

11 MAYIS 2022

BAŞKAN KARTOĞLU: “GERİ DÖNÜŞÜM HAYATIMIZIN BİR PARÇASI”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu,“Başakşehir’i Seviyorum Çünkü... Söyleyecek Sözüm Var” söyleşileri kapsamında gençlerle buluşmaya devam ediyor. İBB Kanuni Sultan Süleyman Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya gelen Başkan Kartoğlu, “Geri dönüşüm hayatımızın bir parçası. Tonlarca atığı geri dönüşüm ile ekonomiye yeniden kazandırdık. Bunu hep birlikte başardık” dedi.

22 NİSAN 2022

BAŞKAN KARTOĞLU ENERJİSİNİ BAŞAKŞEHİRLİ GENÇLERDEN ALIYOR

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu,“Başakşehir’i Seviyorum Çünkü... Söyleyecek Sözüm Var” söyleşileri kapsamında gençlerle buluşmaya devam ediyor. Bu hafta Şehit Haki Aras Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki öğrencilerle bir araya gelen Başkan Kartoğlu, “Gençlerle bir araya geldiğimde kendime geliyorum, enerji doluyorum” dedi.

12 NİSAN 2022

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ VE TÜRKMEDYA GENÇLER İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPTI

Başakşehir’in “5 yıldızlı” akademisi Yeni Medya Akademi’de yeni bir dönem başladı. Başakşehir Belediyesi ve medya sektörünün köklü şirketlerinden TürkMedya arasında imzalanan protokol ile akademi kursiyerleri, eğitimlerinin ardından TürkMedya bünyesinde stajyer olarak çalışma imkânına kavuştu.

09 NİSAN 2022

YEŞİLİN ŞEHRİ BAŞAKŞEHİR, 350 BİN METREKARE BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ 5. MİLLET BAHÇESİNE KAVUŞUYOR

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ilçeye kazandırılacak yeni millet bahçesindeki çalışmaları yerinde inceledi. “Çam ve Sakura” ismini verdikleri millet bahçesinin 350 bin metrekare olacağını söyleyen Başkan Kartoğlu, “Japon parkı konseptinde hazırladığımız millet bahçemizin 78 bin metrekarelik ilk etap çalışmalarına başladık” dedi.

06 NİSAN 2022

BAŞKAN KARTOĞLU ÇOCUKLARLA ŞARKILAR SÖYLEDİ

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Şahintepe İmam Hatip Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Çocuklarla sahnede şarkı söyleyen Başkan Kartoğlu, “Şahintepe’yi, çok iyi tanıyorum. Çocukluğum buralarda geçti.” dedi.

31 MART 2022

BAŞKAN KARTOĞLU BAŞAKŞEHİRLİLERLE BULUŞTU

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan Şeffaf Kürsü programında ilçe sakinlerinin merak ettiği soruları cevapladı. Başakşehirlilerin yoğun katılım gösterdiği programda önemli açıklamalarda bulunan Başkan Kartoğlu,“Geride bıraktığımız üç yılda, hayatın her alanında ilklere ve enlere hep birlikte imza attık” dedi.

30 MART 2022

BAŞKAN KARTOĞLU: “AKADEMİLERİMİZDEN MUTLAKA FAYDALANIN”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, gençlerle ilçenin huzur köşesi Şamlar Tabiat Parkı’nda buluştu. Başkan Kartoğlu, sorularını yanıtladığı gençleri Yeni Medya Akademi ve Tiyatro Akademisi’nin de aralarında bulunduğu akademilerden faydalanmaya davet etti.

28 MART 2022

BAŞAKŞEHİR’DE RAMAZAN COŞKUSU KENT MEYDANI’NDA YAŞANACAK

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Necdet Yıldırım Bilgievi’ndeki Anne Çocuk Merkezi’nde eğitimlerini tamamlayan anne ve çocuklar için düzenlenen mezuniyet törenine katıldı. Başkan Kartoğlu, anne ve çocukları ramazan ayında Başakşehir Kent Meydanı’nda kurulacak etkinlik çadırına davet etti.

22 MART 2022

BAŞKAN KARTOĞLU: “BAŞAKŞEHİR GENÇLİĞİN ŞEHRİ”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Güvercintepe Sezai Karakoç Gençlik Merkezi’nde eğitim gören gençlerle Şamlar Tabiat Parkı’nda bir araya geldi. Başkan Kartoğlu, gençlerin kişisel gelişimine katkı sağlamak için yıl boyunca birbirinden farklı etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

20 MART 2022

BAŞAKŞEHİR’DE “DOWN SENDROMU VE SPOR ÇALIŞTAYI” FARKINDALIK OLUŞTURDU

Başakşehir Belediyesi, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında, down sendromlu bireyleri spor alanında desteklemek için Down Sendromu ve Spor Çalıştayı düzenledi. Akademisyenlerin, özel sporcuların ve ailelerin katıldığı çalıştayda konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Geleceğin özel şampiyon sporcularını Başakşehir’de yetiştireceğiz” dedi.

16 MART 2022

BAŞKAN KARTOĞLU GENÇLERLE ŞAMLAR’DA BULUŞTU

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, gençlerle ilçenin huzur köşesi Şamlar Tabiat Parkı’nda buluştu. Gençlik yatırımlarına her geçen gün yenilerini eklediklerini söyleyen Başkan Kartoğlu, “Sizler bizim yarınlarımız, geleceğimizsiniz. Sizin en iyi imkânlarda eğitim almanız için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız” dedi.

12 MART 2022

BAŞKAN KARTOĞLU: “İSTİKLAL MARŞI BİR MİLLETİN HAYKIRIŞIDIR”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İstiklal Marşı’nın kabulünün 101’inci yıl dönümünde Mehmet Akif Ersoy’u andı. İstiklal Marşı’nın ilk kıtasını okuyan Başkan Kartoğlu, “İstiklal Marşı bir haykırış, bir kahramanın şehadeti, bir ananın gözyaşı, bir milletin şanıdır” dedi.

10 MART 2022

BAŞAKŞEHİR’DE “KEPÇE AKADEMİSİ” AÇILIYOR

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, etkili olan kar yağışına karşı ilçe genelinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Olumsuz hava koşullarında deneyimli kepçe operatörlerinin öneminin daha da arttığını belirten Başkan Kartoğlu, “Bu alanda kalifiyeli personel yetiştirmek için Başakşehir Kepçe Akademisi’ni kuruyoruz” dedi.

04 MART 2022

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN GENÇLERE BATERİ SÖZÜ

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Başakşehir’i Seviyorum Çünkü… Söyleyecek Sözüm Var” söyleşileri kapsamında Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi’nin konuğu oldu. Başkan Kartoğlu, okulları için bateri isteğinde bulunan öğrenciye, baterinin yanı sıra ihtiyaçları olan diğer enstrümanları da temin etme söz verdi.  

23 ŞUBAT 2022

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN GENÇLERE KAYISI SÖZÜ

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Başakşehir’i Seviyorum Çünkü… Söyleyecek Sözüm Var” söyleşileri kapsamında Akif İnan Ortaokulu’na konuk oldu

18 ŞUBAT 2022

BAŞKAN KARTOĞLU ENGELLİ GENÇLERİN MUTLULUĞUNU PAYLAŞTI

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Bizim Çocuklar Motivasyon” programında engelli çocuk ve gençlerle buluştu. Engelsiz etkinliklerin aralıksız devam edeceğini söyleyen Başkan Kartoğlu, “Bu şehirde engelleri ortadan kaldırdık. Engelli çocuklarımız ve gençlerimizin her zaman yanındayız” dedi.

17 ŞUBAT 2022

“YASİN AĞABEYİNİZ OLARAK HEP YANINIZDA OLACAĞIM”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Başakşehir’i Seviyorum Çünkü… Söyleyecek Sözüm Var” söyleşileri kapsamında TOKİ Kayaşehir Ortaokulu’ndaki öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Kartoğlu, “Benim çocuklarım, yani sizler başarılı olmalısınız. Bunun için, Yasin ağabeyiniz olarak hep yanınızda olacağım” dedi.

24 OCAK 2022

BAŞAKŞEHİR’DE 7/24 KAR MESAİSİ

Başakşehir Belediyesi, İstanbul’da etkili olan kar yağışına karşısahadaki çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Soğuk hava ve yoğun kar yağışına karşı tüm tedbirleri aldıklarını ifade eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “84 araç ve 235 personelimizle birlikte karla mücadele çalışmalarımız 7/24 esasına göre sürdürüyor” dedi.

21 OCAK 2022

“MAVİ KUŞ” BAŞAKŞEHİR’DE KANAT ÇIRPIYOR

Usta yazar Mustafa Kutlu’nun “Mavi Kuş” adlı eserinden aynı isimle uyarlanan tiyatro oyunu özel gösterimi Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Başakşehir Tiyatro Akademisi öğrencileri ve eğitmenlerinin aynı sahnede yer aldığı oyun, tiyatroseverlerden tam not aldı. Oyunu Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve eşi Kübra Kartoğlu da izledi.

 

 

16 OCAK 2022

BAŞKAN KARTOĞLU, “BU ÜLKEDE EREN’LER HİÇ BİTMEYECEK”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Kesişme: İyi ki Varsın Eren” isimli filmi Başakşehirlilerle birlikte seyretti. Ülkemizde Eren’lerin hiçbir zaman bitmeyeceğini söyleyen Başkan Kartoğlu, “Kahramanlıklarımızın unutulmaz hikâyesini bir kez daha izleme fırsatımız oldu” dedi.

26 ARALIK 2021

BAŞAKŞEHİR’DE ÜÇÜ BİR ARADA MEZUNİYET

Başakşehir Belediyesi Radyo Akademi’de 6. dönem, Gazetecilik ve Yeni Medya Okulu ile Dublaj Okulu’nda ilk dönem eğitimleri tamamladı. Uzman kadrolardan eğitim alan kursiyerlerin sertifika törenine Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da katıldı.

16 ARALIK 2021

8. İNOVASYON YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Başakşehir Belediyesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması’nda teknolojiye yön veren birbirinden yenilikçi fikirler ödüllerine kavuştu. Yarışmayı 2014 yılından itibaren aralıksız düzenlediklerini belirten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Her yıl artan bir ilgiyle büyüdük ve kocaman bir girişimci ailesi olduk” dedi. Başkan Kartoğlu, ilklerin ve enlerin şehri Başakşehir’de yine bir ilke imza atarak, Başakşehir Living Lab’de 5G denemelerine başladıklarını açıkladı.

29 KASIM 2021

BAŞAKŞEHİRLİ SORDU BAŞKAN YASİN KARTOĞLU CEVAPLADI

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ilçe sakinlerinin Başakşehir’le ilgili sorularına sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlanan Şeffaf Kürsü programında cevap verdi. Ulaşımdan çevreye kadar önemli açıklamalarda bulunan Başkan Kartoğlu, Şahintepe Mahallesi’nde tapularının teslim edileceği müjdesini verdi.

11 KASIM 2021

BAŞKAN KARTOĞLU ÇOCUKLARLA BİRLİKTE FİDAN DİKTİ

İstanbul’un en yeşil ilçelerinden biri olan Başakşehir’de, fidanlar toprakla buluşmaya devam ediyor. 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Fenertepe İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte Başakşehirli minik öğrenciler, hem fidan dikti hem de gönüllerince eğlendi.

04 EKİM 2021

BAŞAKŞEHİR’DEN YENİLİKÇİ PROJELERE TAM DESTEK

Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Başakşehir Living Lab Girişimcilik Gününün 13’üncüsü, Marmara Urban Forum ortaklığında gerçekleştirildi. 164 proje arasından finale kalan 38 projenin sunumunun yapıldığı Girişimcilik Günü’nün birincisi Visiosoft adlı proje oldu. Çevrimiçi gerçekleştirilen programda konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu,“Gençlerimiz artık hayallerinin peşinden koşuyor, gençlerimiz artık ülkemiz için üretiyor” dedi.  

25 EYLÜL 2021

BAŞKAN KARTOĞLU YENİLİKÇİ FİKİRLERİN MERKEZİ TEKNOFEST’TE

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST’i ziyaret etti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile ilk kez bir festivalde sergilenen milli otomobil TOGG’un standında buluştu.

06 EYLÜL 2021

BAŞAKŞEHİR’DE İLK ZİLİ BAŞKAN KARTOĞLU ÇALDI

Kovid-19 salgını nedeniyle bir süredir okullarına hasret kalan öğrenciler, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılına büyük bir heyecanla başladı. Ahmet Kabaklı İlkokulu’ndaki törende çocukların heyecanına ortak olan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Doğrusunu söylemek gerekirse biz de, okullarımızın bu cıvıl cıvıl halini, çocuklarımızla dolu sınıfları çok ama çok özlemişiz” dedi.

01 EYLÜL 2021

BAŞKAN KARTOĞLU’NA DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Başakşehir Belediye binası önünde toplanan çalışanlar, Başkan Kartoğlu’nun doğum gününü hep birlikte kutladı. 

24 AĞUSTOS 2021

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN BAŞAKŞEHİR’E ÖDÜL

Başakşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB)’nin ev sahipliğinde Ankara’da düzenlenen Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’na damga vurdu. Gençler için hazırlanan mobil uygulama ödüle layık görüldü. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

23 AĞUSTOS 2021

BAŞAKŞEHİR’E DÖRT DÖRTLÜK YENİ GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ

Başakşehir Belediyesi geri dönüşümde yeni bir dönem başlatıyor. Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi’nde 4 bin metrekare alan üzerine kurulacak geri dönüşüm tesisinde, saatte 5 ton atık ayrıştırılarak ekonomiye geri kazandırılacak.

14 AĞUSTOS 2021

BAŞAKŞEHİR HAYVAN HASTANESİ VE GEÇİCİ BAKIMEVİ AÇILIYOR

Başakşehir Belediyesi, “sadece bir gün değil her gün” anlayışıyla yürüttüğü sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Sevimli dostların tedavi, bakım ve barınma ihtiyaçlarının karşılanacağı Başakşehir Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi’nde hazırlıklar son aşamaya geldi.

12 AĞUSTOS 2021

BAŞAKŞEHİR'DE SAĞLIKLI YAŞAM KOŞULARI YENİDEN BAŞLADI

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu tarafından 2 yıl önce başlatılan ve Kovid-19 salgınında ara verilen "spor hareketi", kaldığı yerden devam ediyor. Başkan Kartoğlu’nun sosyal medya üzerinden yaptığı daveti karşılıksız bırakmayan ilçe sakinleri, Başakşehir Millet Bahçesi'nde buluştu.

20 TEMMUZ 2021

BAŞAKŞEHİR’DE “YEŞİL” DUVARLARA İŞLENİYOR

Başakşehir Belediyesi, hayata geçirdiği yeni bir projeyle yeşil alan çalışmalarına farklı bir boyut kazandırdı. İlçe genelindeki istinat duvarlarına yeşilin her tonu adeta nakış gibi işlenmeye başladı. Yeşil alan çalışmalarında farklı bir uygulama başlattıklarını belirten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Artık Başakşehir’in duvarlarına da yeşil sevdamızı işliyoruz” dedi.

24 HAZİRAN 2021

KABAKTEPE, BAŞAKŞEHİRLİ GENÇLERLE OYUN OYNADI

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Başakşehir’i ziyaret etti. Başakşehir Belediyesi BASE Espor Merkezi’nde gençlerle son dönemin revaçta oyununu oynayan Başkan Kabaktepe, “Başakşehir bu konuda çıtayı yükseltmiş ve çok güzel bir merkezi gençlerin hizmetine sunmuş” dedi.

11 HAZİRAN 2021

BAŞKAN KARTOĞLU: “BAŞAKŞEHİRLİ GENÇLER HAYAL KURACAK BİZLER YAPACAĞIZ”

Başakşehir BESYO Hazırlık Akademisi 5. dönem öğrencileri, sertifikalarını törenle aldı. Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’ndaki törende gençlere hitap eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Bundan sonra dileğiniz, isteğiniz neyse birlikte gerçekleştireceğiz. Başakşehirli gençler hayal kuracak, bizler yapacağız” dedi.

30 MAYIS 2021

BAŞKAN KARTOĞLU ŞEFFAF KÜRSÜ’DE SORULARI CEVAPLADI

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan “Şeffaf Kürsü” programında Başakşehirlilerin sorularını yanıtladı. Ulaşımdan kültür ve yaşam merkezlerine, yol çalışmalarından hayata geçirilecek yeni projeler hakkında önemli açıklamalarda bulunan Başkan Kartoğlu’nu çok sayıda Başakşehirli takip etti.

25 MAYIS 2021

BAŞKAN KARTOĞLU ÜSTAD’I KABRİ BAŞINDA ANDI

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, kızı Beren Kartoğlu ile birlikte Türk edebiyat ve düşünce tarihinin en önemli isimlerinden Necip Fazıl Kısakürek’i kabri başında dualarla yâd etti.

08 MAYIS 2021

BAŞKAN KARTOĞLU “HER GÜN SEVİMLİ DOSTLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında sevimli dostlarımızla birlikte vakit geçirdi.  Sokak hayvanlarına mama ve su veren Başkan Kartoğlu, “Sevimli dostlarımızın bir gün değil her gün yanlarındayız.” dedi

22 NİSAN 2021

ÇOCUKLAR SORDU BAŞKAN KARTOĞLU CEVAPLADI

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Başakşehir Şehit Muhammed Eymen Demirci İlkokulu öğrencilerinin sorularını cevapladı.

27 MART 2021

BAŞAKŞEHİR’İN MANEVİ ATMOSFERİ VADİŞEHİR CAMİİ İLE TAÇLANIYOR

Başakşehir’de, hayırseverlerin desteğiyle yapımına başlanan Vadişehir Camii’nin inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Vadişehir Camii’nin bu yıl yapımına başlanacak 1.Etap Parkı’nın manevi atmosferini oluşturacağını söyledi.

22 MART 2021

BAŞKAN KARTOĞLU ŞEFFAF KÜRSÜ’DE BAŞAKŞEHİRLİLERLE BULUŞTU

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan “Şeffaf Kürsü” programında Başakşehirlinin merak ettiği soruları cevapladı. Başakşehirlilerin yoğun katılım gösterdiği programda Başkan Kartoğlu, ulaşımdan kültür ve yaşam merkezlerine, yol çalışmalarından hayata geçirilecek yeni projelere kadar birçok alanda açıklamalarda bulundu.

19 MART 2021

“İBB’NİN HUKUKSUZLUĞUNA GEÇİT VERMEYECEĞİZ”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İBB yönetimi tarafından ruhsatı iptal edilerek yıkılmaya çalışılan Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bilgievi’ni ziyaret etti.  İBB yönetiminin hukuksuz girişimine karşı açıklamalarda bulunan Başkan Kartoğlu, “Bilgievimiz tüm Başakşehirlilere aittir. Başakşehirli’nin hakkını sonuna kadar koruyacak, İBB yönetiminin yapmış olduğu hukuksuz girişime asla izin vermeyeceğiz” dedi.

13 MART 2021

BAŞAKŞEHİR’DE YENİ BİR CAMİ VE TAZİYE EVİNİN YAPIMINA BAŞLANDI

Başakşehir’de, hayırseverlerin desteğiyle inşa edilecek yeni cami ve taziye evi için çalışmalar başladı. Şantiye alanında incelemelerde bulunan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Başakşehir’imize kalıcı eserler üreterek, yeni bir cami ve taziye evini ilçemize kazandıracağız” dedi.  

27 ŞUBAT 2021

BAŞAKŞEHİR’DE YENİ KÜLTÜR VE YAŞAM PARKI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Başakşehir Belediyesi, Kayabaşı Mahallesi’nde yapımını tamamladığı Fenertepe Kültür ve Yaşam Parkı’nı kısa süre içerisinde hizmete açıyor. Hayat dolu merkezde incelemelerde bulunan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Kaliteli eğitimi, yeşille birleştiriyoruz” dedi.

26 ŞUBAT 2021

BAŞAKŞEHİR’DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Başakşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum gününe özel bir video hazırladı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun sosyal medya hesabından paylaştığı videoda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi hayatından kesitlere yer verildi. Büyük yankı uyandıran video kısa süre içerisinde Twitter’ın Trend Topic (TT) listesine girerek ilk sıraya yükseldi. Duygu dolu anların paylaşıldığı video yüzbinlerce kişi tarafından izlendi.

27 OCAK 2021

BAŞAKŞEHİR’İN KÖKLÜ TARİHİ GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

İstanbul’da hayatın başladığı yer olan Başakşehir’in köklü tarihi muhteşem bir çalışmayla kitap haline getirildi. Başakşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve 582 sayfadan oluşan “Devlet-i Aliyye’den Cumhuriyet’e Osmanlı Arşiv Belgelerinde Başakşehir” adlı eseri, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu tanıttı.

19 ARALIK 2020

BAŞAKŞEHİR ANNE ÇOCUK MERKEZİNE SAHİP ÇIKIYOR

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İBB Zabıtası tarafından kapı kilidi kırılarak işgal girişiminde bulunulan Anne Çocuk Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Kartoğlu, Anne Çocuk Merkezi’nin Başakşehirlilere ait olduğunu ve Başakşehirliler için bu merkeze sonuna kadar sahip çıkacaklarını belirtti.

12 ARALIK 2020

BAŞAKŞEHİR’DE YEŞİL SPORLA BULUŞUYOR

Başakşehir Belediyesi, spor yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. Ayazma Millet Bahçesi’nin yanı başında, yeşilin sporla buluşacağı 6 bin 500 metrekarelik alana sahip Ayazma Spor Parkı hizmete açılıyor.

26 KASIM 2020

BAŞAKŞEHİR TEKNOLOJİNİN ZİRVESİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Bölgesel Living Lab Zirvesi 2020 başladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen zirvenin açılışında konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Dünyada ‘akıllı şehircilik’ kavramının yeni yeni konuşulduğu yıllarda biz, konuşmakla kalmadık, uygulamalarımız ve projelerimizle ‘akıllı şehircilik’ kavramını hayata geçirmeyi başardık” dedi.

21 KASIM 2020

BAŞAKŞEHİR ESPOR MERKEZİ AÇILIYOR

Başakşehir Belediyesi teknoloji hamlelerine bir yenisini daha ekliyor. Türkiye genelinde 30 milyondan fazla oyuncusu bulunan espor’un yeni merkezi Başakşehir’de yükseliyor. Başakşehir Belediyesi, espor’un yeni merkezi olma yolunda ilk hamlesini Base Espor Merkezi ile atıyor. Profesyonel espor oyuncularının yetiştirileceği, ulusal ve uluslararası turnuvaların yapılacağı Başakşehir Espor Merkezi ile gençler espor’a profesyonel olarak adım atma fırsatı yakalayacak.

09 KASIM 2020

BAŞAKŞEHİRLİ KİTAP KURTLARI BAŞKAN'LA BULUŞTU

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında çocuklarla buluştu. Miniklerle koyu bir sohbete koyulan Yasin Kartoğlu, Ömer Seyfettin'in Kaşağı hikayesini okuyarak, hayata dair tavsiyelerde bulundu.

27 EKİM 2020

BAŞAKŞEHİR’DE YENİLİKÇİ PROJELER 11. KEZ YARIŞTI

Başakşehir Living Lab 11. Girişimci Günü’nde, 85 proje arasından finale kalan 22 projenin sunumu yapıldı. Günün kazananı, hamilinden.com adlı proje oldu. Kovid-19 salgını nedeniyle çevrimiçi ortamda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Girişimci günleri ve inovasyon yarışmaları ile genç beyinlere ve yenilikçi fikirlere destek oluyoruz” dedi.

18 EYLÜL 2020

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN İBB BAŞKANI’NA SULAR VADİSİ TEPKİSİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eylül ayı meclis toplantılarının ikinci gününde Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Başakşehir Belediyesi ve şahsıyla ilgili iddialarına cevap verdi. Sular Vadisi’nde belediye personeline yönelik iftiraya değinen Kartoğlu, “kapılar yüzümüze kapandı” sözlerinin provokasyon olduğunu söyledi ve ekledi: “Vatandaş bu şovu yemez.”

15 EYLÜL 2020

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN ŞAHİNTEPE’YE İKİ OKUL MÜJDESİ

Gençliğin şehri Başakşehir, modern iki eğitim kurumuna daha kavuşuyor. Şahintepe Mahallesi’nde iki okulun müjdesini, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu verdi. Biri tamamlanan iki okulu inceleyen Başkan Kartoğlu, okulların özelliklerini anlattı.

03 EYLÜL 2020

BAŞAKŞEHİRLİ GENÇLER BAŞKANI’YLA BULUŞTU

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir Tiyatro ve Müzik Akademisi’nden öğrencilerle bir araya geldi. Gençlere tavsiyelerde bulunan Başkan Kartoğlu, “Doğru insanlar olamazsak eleştirdiğimiz insanlara dönüşürüz. İyi ahlaklı değerler eğitimi ile büyüyen gençlere ihtiyacımız var” dedi.

04 AĞUSTOS 2020

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN BAŞAKŞEHİR’E METRO MÜJDESİ

Başakşehir, ulaşımda İstanbul’un yeni merkezi olma yolunda yeni bir aşama daha kaydetti. Metrokent’ten başlayan, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nden geçerek Halkalı-İstanbul Havalimanı Metro Hattı’na bağlanacak olan yeni metro projesinin müjdesini Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu verdi.

01 AĞUSTOS 2020

“BAŞAKŞEHİRLİ” İLE ŞEHRİN ANAHTARI CEBİNİZDE

İlklerin belediyesi Başakşehir, yeni nesil belediyecilikte bir ilke daha imza attı. A’dan Z’ye ilçedeki tüm belediyecilik hizmetlerinin bir araya getirildiği akıllı telefon uygulaması “Başakşehirli” kullanıma açıldı. Belediyeye ait tüm hizmet noktalarına karekod ile girebilmeyi sağlayan uygulamayı Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu tanıttı.

23 TEMMUZ 2020

LGS BİRİNCİSİNDEN BAŞKAN KARTOĞLU’NA ZİYARET

2020 Liselere Giriş Sınavı’nda Türkiye birincisi olarak ilçenin gururu olan Başakşehir Akşemsettin Ortaokulu öğrencisi Meltem Mükerreme Gürbüz, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nu ziyaret etti. Başkan Kartoğlu, Gürbüz’ü tebrik ederek eğitim hayatında destek olmaya hazır olduklarını söyledi.

15 TEMMUZ 2020

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ BAŞAKŞEHİR’DE DUALARLA ANILDI

Başakşehir, karanlıkları aydınlatan 15 Temmuz şehitlerini Sular Vadisi’nde düzenlenen anma programı ve demokrasi nöbetinde andı.

Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun katılımıyla düzenlenen “15 Temmuz Şehitleri Anma Programı ve Demokrasi Nöbeti”nde şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu, ilahiler seslendirildi.

11 TEMMUZ 2020

BAŞAKŞEHİR’DE PEDALLAR MUTLULUĞA DÖNECEK

Başakşehir, her alanda olduğu gibi temiz enerjiyi destekleyen projelerine ulaşımda da devam ediyor. İstanbul’un şehir içi ulaşımı sağlayacak ilk bisiklet yolunun çalışmaları başladı. Kayaşehir 7. Bölge’den başlayacak 11 kilometrelik bisiklet yolu, ilçedeki birçok önemli noktadan geçerek Metrokent’e ulaşacak.

03 TEMMUZ 2020

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ VE İTO’DAN TEKNOLOJİDE GÜÇ BİRLİĞİ

Başakşehir Belediyesi ve İstanbul Ticaret Odası (İTO), İstanbul’un küresel ölçekteki yenilikçilik ve girişimcilik potansiyelini artırmak için iş birliği protokolü imzaladı. Başkan Kartoğlu, İTO ile beraber gençlerin fikirlerine sahip çıkacaklarını ifade etti.

18 HAZİRAN 2020

BAŞAKŞEHİRLİLER “MASKELİ” SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜNDE BULUŞTU

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun geçen yıl başlattığı “spor hareketi” kaldığı yerden devam ediyor.

27 MAYIS 2020

BAŞKAN KARTOĞLU: “DARBEYE BİR DAHA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, demokrasimize çalınan kara bir leke olarak tarihe geçen 27 Mayıs 1960 Darbesi’nin 60. yıl dönümünde önemli bir mesaj yayınladı. Başkan Kartoğlu, yeni neslin artık darbelere izin vermediğini, bundan sonra da böyle bir kalkışmaya izin verilmeyeceğini söyledi.

17 MAYIS 2020

BAŞKAN KARTOĞLU ENGELSİZ ONLINE MÜZİK SOHBETİNDE

Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal faaliyetlere verilen ara Başakşehir’de fırsata dönüştü. Başkan Yasin Kartoğlu, engelli çocuklarla sosyal medya canlı yayın plantformunda bir araya geldi. Online toplantıda hem türküler, hem de tadına doyulmaz bir sohbet vardı.

07 NİSAN 2020

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN ANLAMLI BERAT GECESİ MESAJI

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir’de İyilik Zamanı (BİZ) Projesi gönüllülerinin çektikleri videoya tebrik mesajı ile dâhil oldu.

Başkan Kartoğlu, “Rabbim bu mübarek gece hürmetine koronavirüsle mücadelemizi kazanmayı ve sağlıklı günlerimize kavuşmayı nasip etsin” dedi.

01 NİSAN 2020

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN DİJİTAL OKUMA ÇAĞRISI

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 30 Mart - 5 Nisan Kütüphane Haftası vesilesiyle yayınladığı videoda Başakşehir Millet Kıraathanesi’nin dijital kütüphanesinden yararlanma çağrısında bulundu.

16 MART 2020

DEPREM İZOLATÖRLÜ İLK KONUT PROJESİ BAŞAKŞEHİR’DE

Daha önce şehir hastaneleri, veri merkezleri, köprüler gibi yüksek önem arz eden yapılarda uygulanan deprem izolatörleri, ilk kez bir konut projesinde uygulanacak. Başakşehir’de inşa edilecek “Mavera Comfort” evleri, şiddetli depremlere karşı yalıtımlı olacak. Türkiye’de bir ilk olacak projenin tanıtımı, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun katılımıyla yapıldı.

17 ŞUBAT 2020

RADYO BAŞAKŞEHİR YAYIN HAYATINA BAŞLADI

Türkiye’nin ilk ve tek YouTube akademisini hizmete açan Başakşehir Belediyesi, Radyo Başakşehir ile yeni bir yolculuğa çıktı. Mutluluğun sesi Radyo Başakşehir, 13 Şubat Dünya Radyo Günü’nde yayın hayatına başladı.

09 OCAK 2020

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN DEV KÜTÜPHANE MÜJDESİ

“Başakşehir’i Seviyorum Çünkü… Söyleyecek Sözüm Var” söyleşilerinde Kayaşehir TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, öğrencilere müjde üstüne müjde verdi.

19 ARALIK 2019

BAŞKAN KARTOĞLU, KENT GÜCÜNE DİKKAT ÇEKTİ!

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 2. Dijital Şehircilik Zirvesi kapsamında düzenlenen "Dijitalleşmede Türkiye'den Örnekler" panelinde konuştu. Başakşehir'de hayata geçirilen akıllı şehircilik uygulamalarını anlatan Başkan Kartoğlu, “Akıllı şehirciliğin yanında aynı zamanda kent gücünü de önemsemek lazım" dedi.

04 ARALIK 2019

2. BÖLGESEL LIVING LAB ZİRVESİ BAŞLADI

Başakşehir Belediyesi, Başakşehir Living Lab ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen 2. Bölgesel Living Lab Zirvesi başladı. Teknolojinin çağın gerçeği olduğuna işaret eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir Living Lab ile yerel yönetimlere örnek olduklarını söyledi.