BAŞAKŞEHİRLİ ÖĞRETMENLERİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLANIYOR

BAŞAKŞEHİRLİ ÖĞRETMENLERİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLANIYOR

GERİ DÖN

Başakşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği Öğretmen Gelişim Akademisi’nde, Başakşehir Müftülüğü’ne bağlı 4-6 yaş Kur’an-ı Kerim öğretmenlerinin eğitimleri tamamlandı. Düzenlenen sertifika törenine Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da katıldı.

Başakşehir Belediyesi, eğitimde kaliteyi artırmak için hayata geçirdiği Öğretmen Gelişim Akademisi ile öğretmenler desteklemeye devam ediyor. Eğitimde oyun, oyun tasarımı ve oyunlaştırma, eğitimde drama farkındalığı, eğitimde hikâye anlatıcılığı, mizaç odaklı eğitim eğitimlerinin verildiği akademinin son döneminde 55 öğretmen, mesleki becerilerini geliştirme fırsatı buldu. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğretmenler, sertifikalarını Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve Başakşehir Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu’nun elinden aldı.

“Öğretmenlerimizle temas halindeyiz”

Öğretmen Gelişim Akademisi’ne katılan kursiyerlere teşekkür eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Özellikle çocuklarımızın gelişimine katkı sağlamak için büyük bir gayret içindeyiz. Burada öğretmenlerimizle sürekli temas halindeyiz. Öğretmen Gelişim Akademisi ile onların gelişimine destek olabildiysek ne mutlu bizlere. Eğitimlerimize katılan kıymetli öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ