BAŞAKŞEHİR’İN 5’İNCİ MİLLET BAHÇESİ TAMAMLANDI

BAŞAKŞEHİR’İN 5’İNCİ MİLLET BAHÇESİ TAMAMLANDI

GERİ DÖN

Millet bahçeleri, yeşil alanları ve doğasıyla yerel yönetimlerin örnek şehri Başakşehir, beşinci millet bahçesine kavuştu. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Söz verdiğimiz gibi Altınşehir mahallemize harika bir millet bahçesi kazandırdık” dedi.

Başakşehir Belediyesi, yeşil alan yatırımlarına her geçen gün yenilerini ekliyor. Başakşehir Millet Bahçesi, Kayaşehir Millet Bahçesi, Hoşdere Millet Bahçesi ve Ayazma Millet Bahçesi’nin ardından, Altınşehir mahallesinde yapımı tamamlanan ve ilçenin 5’inci millet bahçesi olan Altınşehir Millet Bahçesi’ni ziyaret etti. 58 bin metrekare büyüklüğündeki millet bahçesinin 25 bin 720 metrekaresi yeşil alanlardan oluşuyor.

Kaykay pisti, Mola Kafe, halı saha…

Altınşehir Millet Bahçesi hakkında bilgi veren Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Söz verdiğimiz gibi Altınşehir mahallemize harika bir millet bahçesi kazandırdık. Yeni yaşam alanımızın içerisinde birbirinden güzel 818 ağacımız bulunuyor. Bin 100 metre uzunluğunda bisiklet ve yürüyüş yolumuz da mevcut.” dedi.

Yeni millet bahçesinde birçok etkinlik alanı olduğuna işaret Başkan Kartoğlu, “800 metrekare büyüklüğünde kaykay pistimiz, engelsiz çocuk oyun alanımız, kapalı halı sahamız ve basketbol sahamız da dört dörtlük oldu. Başakşehirli komşularımın keyifli vakit geçireceği 11 kamelyamız, kahvelerini yüzde 50 indirimli alacağı Mola Kafemiz de hizmette olacak.” şeklinde konuştu.

Hem kitap dostu, hem enerji tasarrufu

Kitap kurtlarına da müjde veren Başkan Kartoğlu, “Kitap kurtlarımızı unutmadık. Onlar için de kütüphanemiz hazır. Yeşilin keyfini çıkarırken huzurlu bir ortamda kitaplarını okuyabilecekler. Doğa dostu Başakşehir’imizde enerji tasarrufumuza dört elle sarılıyor, millet bahçemizin aydınlatmasını 66 güneş enerjili aydınlatma direğinden karşılıyoruz. Komşularımızın araçlarınızı güvenle park edeceği otoparkımız da bulunuyor. Biliyorum ki; Başakşehir’imize yeşil çok yakışıyor.” diye konuştu.

PAYLAŞ