“YASİN AĞABEYİNİZ OLARAK HEP YANINIZDA OLACAĞIM”

“YASİN AĞABEYİNİZ OLARAK HEP YANINIZDA OLACAĞIM”

GERİ DÖN

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Başakşehir’i Seviyorum Çünkü… Söyleyecek Sözüm Var” söyleşileri kapsamında TOKİ Kayaşehir Ortaokulu’ndaki öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Kartoğlu, “Benim çocuklarım, yani sizler başarılı olmalısınız. Bunun için, Yasin ağabeyiniz olarak hep yanınızda olacağım” dedi.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu klasiği haline gelen “Başakşehir’i Seviyorum Çünkü… Söyleyecek Sözüm Var” söyleşileri tüm hızıyla sürüyor. Başkan Kartoğlu bu hafta TOKİ Kayaşehir Ortaokulu’ndaki öğrencilerle bir araya geldi. Gençlerin merak ettiği soruları cevaplayan Başkan Kartoğlu,“Bu programı, belediye başkanını yani Yasin ağabeyinizi tanıyın diye yapıyorum. Sizlerle bir araya gelerek, gençler için yaptığımız projeleri anlatıyoruz” diye konuştu.

“Yasin ağabeyiniz olarak hep yanınızda olacağım”

Gençlerin gelecekleri için kendilerine bilgi yatırımı yapmaları gerektiği tavsiyesinde bulunan Başkan Kartoğlu, “Başakşehirli çocukların başarılı olmasını isterim ve bunun için çok çalışıyoruz. O yüzden eğitimlere, lütfen sadece okul olarak bakmayın. Aynı zamanda mesleğiniz olsun. Üniversiteyi bitirdiğinizde size, ‘Benimle çalışır mısın?’ diyebilsinler. Kendinizi geliştirmek için artılarınız olsun. Benim çocuklarım, yani sizler başarılı olmalısınız. Bunun için, Yasin ağabeyiniz olarak hep yanınızda olacağım.” ifadelerini kullandı.

Başakşehirli gençler için sınırsız proje

Gençler için Başakşehir’de birçok proje ürettiklerini aktaran Başkan Kartoğlu, “Birçok alanda sizlerin gelişimine katkı sağlayacak projeleri, organizasyonları hayata geçirdik. Tiyatrodan müziğe, güzel sanatlardan teknoloji ve spora kadar geniş bir yelpazede projeleri sizler için yürütüyoruz. Fırsat buldukça bunları yanınıza gelerek anlatıyoruz. Ayrıca Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezimizde hayata geçirdiğimiz ‘Başakşehirli’ uygulamasını cep telefonlarınıza indirerek çalışmalarımızdan haberdar olabilirsiniz” şeklinde konuştu.

Başkan Kartoğlu’ndan şampiyonlara hediye

TOKİ Kayaşehir Ortaokulu öğrencilerinin başarılarına dikkat çeken Başkan Kartoğlu, “Bu salon şampiyon kaynıyor maşallah. İstanbul Gençlik Oyunları ortaokullar arası satranç şampiyonu, futbolda İstanbul ikincileri ve yine Gençlik Oyunları’nda ortaokullar arası basketbol takımınız finallere kalmış, belki de yarın onlar da şampiyon olacak. Futbol takımının final maçına gelmeye çalışacağım. Sporu bu kadar çok seven sizler için, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü maçına 100 bilet göndereceğim” dedi.

Öte yandan Başkan Kartoğlu, okula meyve ağacı isteyen çocukları kırmayarak, en kısa zamanda bir etkinlik ile birlikte 10 meyve ağacını toprakla buluşturacaklarını söyledi.

PAYLAŞ