BAŞKAN KARTOĞLU GENÇLERLE ŞAMLAR’DA BULUŞTU

BAŞKAN KARTOĞLU GENÇLERLE ŞAMLAR’DA BULUŞTU

GERİ DÖN

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, gençlerle ilçenin huzur köşesi Şamlar Tabiat Parkı’nda buluştu. Gençlik yatırımlarına her geçen gün yenilerini eklediklerini söyleyen Başkan Kartoğlu, “Sizler bizim yarınlarımız, geleceğimizsiniz. Sizin en iyi imkânlarda eğitim almanız için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız” dedi.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Şamlar 6. Kapı’da Başakşehirli gençlerle buluştu. Merak edilen tüm sorulara yanıt veren Başkan Kartoğlu, gençlere kendilerini geliştirme yönünde tavsiyelerde bulundu. İlçe genelinde hayata geçirilecek gençlik yatırımları hakkında bilgi de veren Başkan Kartoğlu, her zaman gençlerin yanında olduklarını söyledi.

“Akademilerimize mutlaka katılın”

Eğitime büyük önem verdiklerini ve yeni gençlik yatırımlarıyla Başakşehirli gençlerin tamamına ulaşmak istediklerini söyleyen Başkan Kartoğlu, “Gençlik deyince bizim için akan sular duruyor. Sizlerin eğitimine katkıda bulunmak, kişisel gelişiminizi desteklemek için ilçemizin dört bir yanında birçok alanda eğitimler veriyoruz. Özellikle akademilerimize gelmenizi istiyorum. Radyo Akademi, YouTube Akademi, Gazetecilik ve Yeni Medya Okulu, Dublaj Okulu, Sinema Okulu ve Tiyatro Akademi gibi sayamadığımız birçok akademimiz var. Buralardan mutlaka istifade edin. Sektörün en deneyimli isimlerinden eğitim alın” dedi.

“Siz yeter ki isteyin”

Gençlerin Çanakkale ve Edirne gezisi isteklerini geri çevirmeyen Başkan Kartoğlu, “Gençler istiyorsa gideriz. Hatta imkân olursa birlikte gitmek, sizlere eşlik etmek çok isterim. Ama derslerinizi ihmal etmeyin. Önünüzde üniversite sınavı var. Sizin daha verimli bir şekilde ders çalışmanız için Başakşehir Millet Kıraathanemizi yaptık. Gençlik merkezlerimizi, kültür ve yaşam parklarımızı yapıyoruz. Her şey sizin için gençler. Sizler bizim yarınlarımız, geleceğimizsiniz. Sizin en iyi imkânlarda eğitim almanız için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Şamlar 6. Kapı’da düzenlenen buluşmada gençler, dillerden düşmeyen türküleri hep bir ağızdan söyledi. Türkülere Başkan Kartoğlu da eşlik etti. 

PAYLAŞ