BAŞAKŞEHİR’DEN YENİLİKÇİ PROJELERE TAM DESTEK

BAŞAKŞEHİR’DEN YENİLİKÇİ PROJELERE TAM DESTEK

GERİ DÖN

Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Başakşehir Living Lab Girişimcilik Gününün 13’üncüsü, Marmara Urban Forum ortaklığında gerçekleştirildi. 164 proje arasından finale kalan 38 projenin sunumunun yapıldığı Girişimcilik Günü’nün birincisi Visiosoft adlı proje oldu. Çevrimiçi gerçekleştirilen programda konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu,“Gençlerimiz artık hayallerinin peşinden koşuyor, gençlerimiz artık ülkemiz için üretiyor” dedi.  

Teknolojinin şehri Başakşehir, yenilikçi fikirleri hayata geçiren girişimciler ve yatırımcıları bir araya getirmeye devam ediyor. Türkiye’nin ilk teknoloji ve inovasyon merkezi Başakşehir Living Lab, ülkemize katma değer sağlayan bilişim teknolojileri ve tasarım tabanlı inovasyon ile girişimciliğin yaygınlaşması ve yeni iş oluşumlarına ortam sağlıyor. Bu kapsamda hayatı kolaylaştıracak yenilikçi projelerin yarıştığı Başakşehir Living Lab Girişimci Günü’nün 13’üncüsü Marmara Urban Forum ortaklığında düzenlendi.

“Yenilikçi fikirlerin destekçisi olacağız”

164 projenin başvuruda bulunduğunu Girişimci Günü’nün finalinde 38 proje yarıştı. Genç girişimciler, projelerinin sunumlarını çevrimiçi ortamda gerçekleştirdi. Programa katılan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Başakşehir Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’miz Türkiye’ye örnek olan girişimlere imza attı. Girişimcilik günlerinde her geçen gün kendini yenileyen projelerin geldiğini gördük. Gençlerimizin gelişime açık olduğunu, ürettiğini ya da mevcut projelerini yenilediklerini de görmüş olduk. Her zaman gençlerimizin yanındayız. Yenilikçi fikirlerin destekçisi olacağız.” diye konuştu.

“Başarılı projeleri markalaştırıyoruz”

Üreten bir Türkiye’nin olduğunu belirten Başkan Kartoğlu, “Gençlerimiz ülkesi ve milleti için birbirinden farklı yenilikçi projeler üretiyor, hayallerinin peşinden koşuyor. Yatırımcılar da, gençlerimizin üretime geçtiğini görmeye başladılar. Biz de bu alanda devreye girerek, üreten gençlerimizi yatırımcılarımızla buluşturuyoruz.  Teknoloji hamlemize her geçen gün yenilerini ekliyor, başarılı projeleri artık markalaştırıyoruz.” şeklinde konuştu.

Yılda iki kez düzenlenen etkinliğin 13’üncüsünde Fatih Alp Yiğit’in Visiosoft isimli projesi birinci oldu. Yarışmada Erhan Demircioğlu’nun Oksihidrojen Arıtma Cihaz isimli projesi ikinci olurken, Cenk            Tunç’un Yariyo isimli projesi üçüncülüğe hak kazandı. MARUF Özel Ödülü’ne ise BeePlant projesi ile Hakan Aktan layık görüldü.

PAYLAŞ