Projeler

Projeler

15 KASIM 2023

ENGELSİZ TİYATRO TOPLULUĞU

Engelsiz Sanat Atölyesi kapsamınsa örnek bir projenin altına imza attık. 

15 KASIM 2023

ENGELSİZ SANAT ATÖLYESİ

2017 yılında kurduğumuz Engelsiz Sanat Atölyesi ile engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin müzikle hayata tutunmalarını sağlıyoruz. 

15 KASIM 2023

BAŞAKŞEHİR’DE İYİLİK ZAMANI (BİZ)

Türkiye’ye örnek olan sosyal projelerimize bir yenisini daha ekleyerek Başakşehir’de İyilik Zamanı (BİZ) projesini hayata geçirdik. 

15 KASIM 2023

KAYAŞEHİR KÜLTÜR VE YAŞAM MERKEZİ

Belediyecilikte yeni bir model anlayışıyla inşa ettiğimiz Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’nda, bilgievi öğrencilerimizle birlikte Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER) üyesi Başakşehirli kadınlara da hizmet veriyoruz. 

15 KASIM 2023

MUHSİN ERTUĞRUL SANAT MERKEZİ

Başakşehir’i, Emin Saraç Kültür Merkezi ile Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi’nden sonra yeni bir kültür ve sanat merkezine daha kavuşturduk. 

15 KASIM 2023

BAHÇEŞEHİR MİLLET KÜTÜPHANESİ

Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Ek Hizmet Binası’nda kurduğumuz Bahçeşehir Millet Kütüphanesi’nde Başakşehirli kitapseverlere hizmet vermeye başladık. 

15 KASIM 2023

TRAFİK SORUNUNA KALICI ÇÖZÜMLER

Gelişen İstanbul’un yeni merkezi Başakşehir’de ulaşımı yeni yatırımlarla rahatlıyoruz. Geniş bağlantı yolları ve viyadükler ile Başakşehir’i, adım adım trafik sorununun yaşanmadığı bir ilçe konumuna getiriyoruz.

15 KASIM 2023

GERİ DÖNÜŞÜM MUCİTLERİ ATIK MALZEME PROJE TASARIM YARIŞMASI

Türkiye’nin ilk teknoloji ve inovasyon merkezi Başakşehir Living Lab bünyesinde hayata geçirdiğimiz Geri Dönüşüm Mucitleri Atık Malzeme Proje Tasarım Yarışması ile öğrencilerimize hem çevre bilinci kazandırıyoruz hem de yenilikçi fikirler üretmelerine olanak sağlıyoruz.

21 TEMMUZ 2023

BAŞAKŞEHİR KÜLTÜR YAŞAM MERKEZİ

Başakşehir Belediyesi’nin yerel yönetimlere örnek olan yatırımlarına bir yenisini daha ekleniyor. Her yaş grubundan Başakşehirlinin yararlandığı kültür yaşam merkezlerinin en büyüğü olan Başakşehir Kültür Yaşam Merkezi’nin açılışı için geri sayım başladı. Yarı olimpik havuz ve 20 bin kitap kapasiteli kütüphanenin bulunduğu merkez, ilçenin 11’inci kültür yaşam merkezi olacak.

21 TEMMUZ 2023

YUNUS EMRE KÜTÜPHANESİ

Başakşehir Belediyesi, eğitime verdiği desteği kütüphanelerle taçlandırıyor. Çalışmaları tamamlanan Yunus Emre Kütüphanesi, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu tarafından hizmete açıldı. 

29 MART 2022

GÜVERCİNTEPE SEZAİ KARAKOÇ GENÇLİK MERKEZİ

Başakşehir Belediyesi, gençlerin geleceğine yönelik yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor

29 ARALIK 2021

BAŞAKŞEHİR ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ

Sosyal farkındalık projelerine her geçen gün yenilerini ekleyen Başakşehir Belediyesi, engelli vatandaşların hayata olan bakış açılarını değiştirmek ve sosyalleşmelerine katkı sağlamak için, Kayabaşı Mahallesi’nde Başakşehir Engelsiz Yaşam Merkezi’ni hizmete açıyor. Çalışmaların tamamlanmak üzere olduğu merkez, birçok aktiviteyi tek çatı altında toplayacak.

23 KASIM 2020

BAŞAKŞEHİR ESPOR MERKEZİ

Başakşehir Belediyesi teknoloji hamlelerine bir yenisini daha ekliyor

14 EKİM 2020

BAŞAKŞEHİR HAYVAN HASTANESİ VE GEÇİCİ BAKIMEVİ

Başakşehir Belediyesi, “Sadece bir gün değil her gün” anlayışıyla yürüttüğü sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi

10 EYLÜL 2021

BAŞAKŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ KÜTÜPHANESİ

Anadolu irfanının öncülerinden Hacı Bektaş Veli’nin ismini taşıyan kütüphane, Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi Boğazköy 1. Cadde’de bulunuyor. 

14 EKİM 2020

3 NO’LU YOL PROJESİ

Başakşehir Belediyesi mesafeleri kısaltıyor, TEM Otoyolu’na bir bağlantı daha inşa ediyor

03 ARALIK 2021

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASI

Başakşehir’in yeni meydanı, yeni nesil çevreci belediye binasıyla şekilleniyor.

14 EKİM 2020

GÜVERCİNTEPE VİYADÜK PROJESİ

Güvercintepe ile Atatürk Olimpiyat Stadı Metro İstasyonu arasına yapılacak olan viyadük, Güvercintepe’deki vatandaşların hızlı ve güvenli şekilde metroya ulaşımını sağlayacak

11 MART 2020

SIFIR ATIK GÜZEL GELECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi’ne dev bir kampanyayla destek verdik. 

14 EKİM 2020

“SENİN SESİN, BENİM KİTABIM” PROJESİ

Başakşehir Belediyesi, görme engelli bireylerin bilgiye erişimlerine katkı sağlamak ve toplumsal hayata en aktif şekilde katılmalarını desteklemek amacıyla “Senin sesin, benim kitabım” adlı projeyi hayata geçirdi

10 MART 2020

15 TEMMUZ ŞEHİTLER ANITI

Başakşehir Sular Vadisi girişine inşa ettiğimiz 15 Temmuz Şehitler Anıtı ile 251 şehidimiz ve gazilerimizin yanı sıra meydanlara koşan milletimizin şanlı direnişini ölümsüzleştirdik.

10 MART 2020

BİTKİSEL ATIKLARDAN KOMPOST ÜRETME

Çevreci uygulamalarımız kapsamında çim atıklardan sonra dalları da öğüterek doğal gübre haline getirmeye başladık.

10 MART 2020

ATIK NAKİT UYGULAMASI

Başakşehir Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde geliştirdiğimiz Atık Nakit Uygulaması ile Türkiye’de yeni bir uygulamayı devreye adlık. 

11 MART 2020

STAT PARK MEYDANI

İstanbul’un yeni merkezi Başakşehir’e, Türkiye’nin ilk planlı kent meydanı Başakşehir Kent Meydanı’nın ardından yeni bir meydan daha kazandırdık

10 MART 2020

BAHÇEŞEHİR GÖLET IŞIKLANDIRMA VE YÜRÜYÜŞ YOLUNUN İKİ KATINA ÇIKARILMASI

İstanbul’un ilk ve en büyük suni gölünün de içerisinde yer aldığı Bahçeşehir Gölet’in ışıklandırma sistemini yeniledik. 

11 MART 2020

GERİ DÖNÜŞÜM PARKI

Sular Vadisi’nde çevreci bir konseptle atık ve hurda malzemelerden tasarlanan oyun gruplarının bulunduğu Geri Dönüşüm Parkı’nı hizmete açtık.

10 MART 2020

Başakşehir Teknoloji Koridoru (BATEK)

BATEK ile önemli kazanımlar sağlayarak teknolojiyi yakalayan nesillerin gelecekte daha başarılı olmalarını hedefliyoruz. 

11 MART 2020

KUŞ YUVASI

Kuş Yuvası Projesi ile çocuklarımızın doğayı ve çevreyi tanıması, kalplerine hayvan sevgisi aşılanmasını hedefliyoruz. 

09 TEMMUZ 2020

“MUTLULUĞUN SESİ” RADYO BAŞAKŞEHİR

Enlerin ve ilklerin şehri Başakşehir’de, bir hayal daha gerçeğe dönüştürdük. Türkiye’nin ilk ve tek YouTube akademisininin ardından “Mutluluğun Sesi” Radyo Başakşehir’i kurduk

10 MART 2020

DOĞADA BİR GÜN PROJESİ

İlçemizin huzur köşesi Şamlar Tabiat Parkı 6. Kapı’da çocuklara özel doğa parkı kuruyoruz. 

11 MART 2020

BAŞAKŞEHİR MİLLET KIRAATHANESİ

Türkiye’nin en büyük millet kıraathanesi unvanına sahip Başakşehir Millet Kıraathanesi ile gençlerimize hem araştırma hem de konforlu ders çalışma imkânı sunduk. 

14 NİSAN 2020

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ YENİ MEDYA AKADEMİ

14-25 yaş arası YouTuber adaylarının tarih, bilim, kültür-sanat ve eğlence alanlarına yönelik doğru içerik üretmesine destek sağlamayı amaçlıyoruz. 

10 MART 2020

BAHÇEŞEHİR BİLGİEVİ

Bahçeşehir’e kazandırdığımız ilk bilgievi ve kadın aktivite merkezini hizmete açtık. 

11 MART 2020

Z KÜTÜPHANE

Z Kütüphaneler ile öğrencilerimiz arasındaki kitap okuma oranını yükseltmeyi hedefliyoruz.

10 MART 2020

BAŞAKŞEHİR MÜZİK AKADEMİSİ

Başakşehir Müzik Akademisi’nde eğitim alan öğrencilerimizden oluşan Gençlik Orkestra’nın çeşitli organizasyonlarda sahne almasını sağlıyoruz.

11 MART 2020

FENERTEPE KÜLTÜR VE YAŞAM PARKI

Kayaşehir Fenertepe’de, bünyesinde piknik alanlarından çocuk parkına, amfi tiyatrodan bilgievi ve kadın merkezine kadar sosyal yaşamın her alanına hitap eden bir kültür ve yaşam parkı kazandırıyoruz. 

10 MART 2020

BAŞAKŞEHİR TİYATRO AKADEMİSİ

Tiyatronun gençler arasında yaygınlaşması amacıyla Liseler Arası Tiyatro Festivali’ni düzenledik ve liselerimizde tiyatro sınıfları kurduk.

11 MART 2020

KİTAP KÖPRÜSÜ

Teknoloji ne kadar gelişse de bilgiye ulaşmanın en güvenilir kaynağının hala kitaplar olduğunu düşünüyor ve çocuklarımızın kitapla, bilgiyle olan bağlarını sürekli hale getirmeye büyük önem veriyoruz. 

11 MART 2020

SPORCU ÖLÇME, BRANŞA YÖNLENDİRME VE BİLGİ BANKASI SİSTEMİ (SPORUN T’Sİ)

Sporun T’si - Sporcu Ölçme, Branşa Yönlendirme ve Bilgi Bankası Sistemi projesi ile Başakşehir’de geleceğin şampiyonlarını yetiştiriyoruz. 

11 MART 2020

GENÇLİK OYUNLARI

Başakşehir Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte, Başakşehirli öğrencilerimize sporu aşılamak, yetenek ve becerilerini gözlemleyerek uygun branşlara yönlendirilmelerini sağlamak amacıyla, 2018 yılında ilk Gençlik Oyunları’nı düzenledik

11 MART 2020

DOSTLUK “KAP”INIZDA

2018 yılında hayata geçirdiğimiz proje ile sokak hayvanları konusunda duyarlılığın artırılmasını sağladık.

 

11 MART 2020

HOŞ GELDİN BEBEK

“Hoş Geldin Bebek” projesi ile ilk kez bebek sahibi olan ailelerin sevinçlerini paylaşıyoruz.