BAŞAKŞEHİR AFETLERE KARŞI BİLİNÇLENİYOR

BAŞAKŞEHİR AFETLERE KARŞI BİLİNÇLENİYOR

GERİ DÖN

Başakşehir’de, destek AFAD gönüllü eğitimini tamamlayan BAŞAKAY gönüllüleri sertifikalarını törenle aldı. Törende konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Gönüllülerimiz eğitimler sayesinde afet ve acil durumlarda profesyonel ekiplere destek olabilecek” dedi.

Başakşehir Belediyesi, 28 Şubat Sivil Savunma Günü münasebeti ve destek AFAD gönüllü eğitimini tamamlayan Başakşehir Arama Kurtarma Afet Yönetimi (BAŞAKAY) gönüllüsü 196 Başakşehirli için sertifika töreni düzenledi. Gönüllüler sertifikalarını Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun elinden aldı.

“Profesyonel ekipler yetiştirmeyi hedefliyoruz”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Gönüllülerimiz, aldıkları eğitimle afet ve acil durum söz konusu olduğunda arama, kurtarma, yangın ve ilk yardım konularında profesyonel ekiplere destek olabilecek. Başakşehir mahallemizde açtığımız Afet Eğitim Alanımızda da afetlerde görev yapacak profesyonel ekipler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Başakşehirli komşularımıza bir yandan afet eğitimi verirken, diğer yandan ise Kayaşehir’deki Deprem Simülasyon Merkezi’mizde 5.4 ve 7.4 büyüklüğündeki sarsıntıları deneyimlemesini sağlıyoruz.” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ