BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN GENÇLERE KAYISI SÖZÜ

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN GENÇLERE KAYISI SÖZÜ

GERİ DÖN

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Başakşehir’i Seviyorum Çünkü… Söyleyecek Sözüm Var” söyleşileri kapsamında Akif İnan Ortaokulu’na konuk oldu. Öğrencilerin kayısı isteğini geri çevirmeyen Başkan Kartoğlu, okuldaki tüm öğrencilere kayısı göndereceğini söyledi.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu “Başakşehir’i Seviyorum Çünkü… Söyleyecek Sözüm Var” söyleşilerinde bu hafta Akif İnan Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Başkan Kartoğlu, kendisine yoğun sevgi gösterilerinde bulunan öğrencilerle sohbet etti, sorularına yanıt verdi.

“Okulda kayısı günü yapacağız”

Bir öğrencinin, “Başkanım Malatyalı olduğunuzu duydum. Okulumuza kayısı gönderir misiniz?” sorusuna yanıtlayan Başkan Kartoğlu, “Müdürümüzden aldığım bilgiye göre okulumuzda 746 öğrenci bulunuyormuş. Gençlerimizin bu isteklerini geri çevirmek olmaz. Okulumuzdaki tüm öğrencilerimize kayısı göndereceğiz. Hiç merak etmeyin, okulda kayısı günü yapacağız” dedi. Bu jest karşısına öğrenciler uzun süre Başkan Kartoğlu’nu alkışladı.

Metro inşaatında sona gelindi

Başkan Kartoğlu, okulun yakınına otobüs durağı isteyen ve çalışmaların devam ettiği metro hattının durumunu soran öğrenciye, “Metro inşaatımızın büyük bir kısmı tamamlandı. Yakın zamanda metro inşaatı tamamen bitmiş olacak. Hızlıca pozisyon alarak çevre düzenlemelerimizi yapacağız. Çalışmalar bu eğitim dönemine yetişmeyebilir. Çünkü çalışmalar tamamlandıktan sonra birkaç ay deneme seferleri yapılacak. Her şey tamamlandığında ulaşım rahatlayacak. Otobüs durağı talebinizi de yerine getirerek en yakın noktalara durak koyacağız” yanıtını verdi.

PAYLAŞ