BAŞKAN KARTOĞLU: “İNSANLARI GÜLER YÜZLE KARŞILAMAK ÇOK DEĞERLİ”

BAŞKAN KARTOĞLU: “İNSANLARI GÜLER YÜZLE KARŞILAMAK ÇOK DEĞERLİ”

GERİ DÖN

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün Akademik Eğitim Yılı Açılış Programı’nda konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, çalışma arkadaşlarıyla gurur duyduğunu söyledi. Başakşehir’in Avrupa Yenilik Başkenti Ödülleri’nde üst üste ikinci kez finale kaldığını ifade eden Başkan Kartoğlu, sürdürülebilir başarının önemine vurgu yaptı.

Başakşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Akademik Eğitim Yılı Açılış Programı Şehir Sanat’ta gerçekleştirildi. Programa Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve iletişim uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ ile çok sayıda belediye personeli katıldı. Çalışma arkadaşlarıyla gurur duyduğunu belirten Başkan Kartoğlu, “İhtiyaç duyulan her türlü eğitim ve fırsatı mesai arkadaşlarımıza veriyoruz. Hem kişisel gelişim anlamında, hem de mesleki gelişim anlamında kapımız sonuna kadar açık.” dedi.

“Hedefimiz ilk üç belediye arasına girmek”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Avrupa Yenilik Başkenti Ödülleri Yarışması’nda iki yıldır finale kaldıklarını ve elde ettikleri başarının tesadüf olmadığını söyledi. Avrupa Birliği tarafından düzenlenen İCapital’de geçen yıl tarihi bir başarının altına imza attıklarını ifade eden Kartoğlu, “Bu yıl yeniden finale kaldık. Hedefimiz, finalde ilk üç belediyeden birisi olabilmek. Ama asıl mesele, finallere kadar çıkmak değil, aynı zamanda o başarıyı sürdürülebilir kılmak.” şeklinde konuştu.

“Minik bir gülümseme…”

İnsanları güler yüzle karşılamanın çok değerli olduğunu vurgulayan Başkan Kartoğlu,“ İçinde bulunduğumuz belediye binası, belki de içeri girerken insanın heyecanlandığı, hoşuna gittiği ve çalışmaktan mutlu olduğu bir alan. Burası, sadece belediye hizmet alanı değil, aynı zamanda bir yaşam alanı. Gurur duyduğumuz bir mekânımız var ancak sonrası bize kalıyor. Eğer girişte insanları minik bir gülümsemeyle ve ‘hoş geldin’ diyerek karşılamıyorsanız bu binaların ve şehrin hepsi çöp. Bu binayı ve şehri taçlandıracak olan bizleriz. İnsanlara doğru mesajı doğru iletişimle verebilirsek bu binanın muhteşemliğini daha da katlayarak artırırız.” ifadelerini kullandı.

Dr. Şaban Kızıldağ’dan iletişim tüyoları

Başkan Kartoğlu’nun konuşmasının ardından iletişim uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ, “Mazeret Yok” isimli bir söyleşi gerçekleştirdi. İletişimle ilgili değerli bilgiler veren Dr. Kızıldağ, kendine has üslubuyla hem güldürdü hem de düşündürdü. Başakşehir’i genç ve dinamik bir şehir olarak tanımlayan Dr. Kızıldağ, Başakşehir Belediyesi’nin şehre değer katan çalışmalarını da çok beğendiğini söyledi.

PAYLAŞ