YEŞİLİN ŞEHRİ BAŞAKŞEHİR’DE ALTINŞEHİR MİLLET BAHÇESİ HİZMETE AÇILDI

YEŞİLİN ŞEHRİ BAŞAKŞEHİR’DE ALTINŞEHİR MİLLET BAHÇESİ HİZMETE AÇILDI

GERİ DÖN

Yeşil alanlarıyla Türkiye’ye örnek olan Başakşehir’de, millet bahçelerine bir yenisi daha eklendi. Başakşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Altınşehir Millet Bahçesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun katılımıyla hizmete açıldı. Başkan Kartoğlu, “Bugüne kadar olduğu gibi Türkiye Yüzyılı’nda da ülkemizin en güzel yeşil alanlarını şehrimize kazandırmaya kararlıyız.” dedi. 

Başakşehir Belediyesi, yeşil alan yatırımlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Başakşehir, Kayaşehir, Hoşdere ve Ayazma millet bahçelerinin ardından, Altınşehir mahallesinde yapımı tamamlanan ve ilçenin beşinci millet bahçesi olan Altınşehir Millet Bahçesi hizmete açıldı. Törene, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda Başakşehirli katıldı.

Yeşil alanlar, Başakşehirlinin yaşam alanı

Parkları, yeşil alanları ve millet bahçelerini sadece nefes alınan, spor yapılan, yürüyüş yapılan mekânlar olarak görmediklerini ifade eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Yeşil alanlarımız, aynı zamanda bir depremde toplanma alanı olarak planladığımız, şehrimiz için hayati öneme sahip mekânlarımız. Kayalık ve sağlam bir zemine sahip Başakşehir’imiz, kişi başına düşen 21 metrekare yeşil alanla bu bakımdan da hayli şanslı. İşte, tüm bu nedenlerden dolayı yeşil alan yatırımlarımıza büyük bir önem veriyoruz.” diye konuştu.

Başakşehir, Türkiye Yüzyılı’na nefes oluyor

Yeşil alanlarla Başakşehirlilere şehrin içinde nefes alma imkânı sunduklarını belirten Başkan Kartoğlu, "Başakşehirli her şeyin en iyisini ve en güzelini hak ediyor. Bugüne kadar olduğu gibi Türkiye Yüzyılı’nda da ülkemizin en güzel yeşil alanlarını şehrimize kazandırmaya kararlıyız. Türkiye Yüzyılı’na nefes olmaya hazırız.” şeklinde konuştu.

“Başkanımızı tebrik ediyorum”

Şehirleri ihya etmek kadar, içinde yaşayanların da gönlünü hoş etmenin çok önemli olduğunu söyleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Verdiği hizmetlerle, yaptığı eserlerle iftihar ettiğimiz bir başkanımız var. Değerli Başkanımız Yasin Kartoğlu’nu tebrik ediyor, hizmetlerinde başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardınan Başkan Kartoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'ye Altınşehir Millet Bahçesi’nde adına dikilen 100 fidanın sertifikasını takdim etti.

Yeşil alan, Mola Kafe, kaykay pisti, aktivite alanları…

58 bin metrekare büyüklüğündeki millet bahçesinin 25 bin 720 metrekaresi yeşil alanlardan oluşuyor. 818 ağacın toprakla buluşturulduğu millet bahçesinde, bin 100 metre uzunluğunda bisiklet ve yürüyüş yolu bulunuyor. Ayrıca kaykay pistinden engelsiz çocuk oyun alanına, kapalı halı sahadan basketbol sahasında kadar aktivite alanları ve Mola Kafe de yer alıyor. Işıklandırması 66 güneş enerjili aydınlatma direğiyle sağlanan Altınşehir Millet Bahçesi’nde kitapseverler için bir kütüphane de mevcut. Bunların yanı sıra ilçe sakinlerinin millet bahçesine daha rahat ulaşması için viyadük yapıldı.

PAYLAŞ