BAŞKAN KARTOĞLU: “MEDYA SEKTÖRÜNE GENÇ İSİMLER KAZANDIRIYORUZ”

BAŞKAN KARTOĞLU: “MEDYA SEKTÖRÜNE GENÇ İSİMLER KAZANDIRIYORUZ”

GERİ DÖN

Türkiye’nin eğitim üssü haline gelen Başakşehir Yeni Medya Akademi’de mezuniyet coşkusu yaşandı. 7 akademiden mezun olan gençlere sertifikalarını veren Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Televizyondan radyoya, sinemadan grafik tasarıma kadar her alanda medya sektörüne yeni ve genç isimler kazandırıyoruz.” dedi.

Türkiye’nin dört bir yanından gençlerin buluşma noktası haline gelen Başakşehir Yeni Medya Akademi’de bir mezuniyet heyecanı daha yaşandı. Gençleri sektörün deneyimli isimleriyle buluşturan Radyo Akademi’de 13’üncü dönem, YouTube Akademi’de 11’inci dönem, Dublaj Okulu’nda 8’inci dönem, Editörlük ve Grafik Tasarım Atölyesi’nde 5’inci dönem, Dijital Pazarlama Atölyesi’nde 4’üncü dönem, Temel Fotoğrafçılık Atölyesi’nde 3. Dönem, Roman Kurgu Atölyesi’nde ise 2’nci dönem eğitimleri tamamlandı. Verimli bir eğitim dönemi geçiren kursiyerler için Şehir Sanat’ta sertifika töreni düzenlendi. Gençlerin mezuniyet coşkusuna Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da ortak oldu.

“Yeni başarı hikâyeleri yazıyoruz”

Gençleri hayallerine giden yolda yalnız bırakmadıklarını söyleyen Başkan Kartoğlu, “Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı medya akademisinde eğitimlerini tamamlayan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Akademilerimiz ile her dönem yeni başarı hikâyeleri yazıyoruz. Televizyondan radyoya, sinemadan grafik tasarıma kadar her alanda medya sektörüne yeni ve genç isimler kazandırıyoruz.” diye konuştu.

Başakşehir Yeni Medya Akademi bünyesinde 13 akademi bulunduğuna dikkat çeken Başkan Kartoğlu, “13 yıldızlı Yeni Medya Akademimiz ile başarıdan başarıya, ödülden ödüle koşuyoruz. Buradaki en büyük gücümüzü yine gençlerimizden alıyoruz.” dedi.

Sertifikalarını Başkan Kartoğlu’ndan aldılar

Sertifika töreninde, akademi kursiyerlerinin eğitimler boyunca yaşadığı deneyimleri içeren videolar da gösterildi. Kursiyerler, akademileri hayata geçiren Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na teşekkür etti. Tören Başkan Kartoğlu’nun eğitimleri tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını vermesiyle sona erdi.

PAYLAŞ