BAŞAKŞEHİRLİ ÇOCUKLAR “SIFIR ATIK GÜZEL GELECEK” DEDİ

BAŞAKŞEHİRLİ ÇOCUKLAR “SIFIR ATIK GÜZEL GELECEK” DEDİ

GERİ DÖN

Şehit Muhammed Eymen Demirci İlkokulu’nda sıfır atık etkinliği düzenlendi. Başakşehir Belediyesi ve Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen “Çocuklar Sıfır Atıkla Büyüyor” programı kapsamında düzenlenen etkinliğe Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da katıldı.

Başakşehir Belediyesi ve Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde başlatılan “Çocuklar Sıfır Atıkla Büyüyor” programı ilçe genelindeki okullarda tüm hızıyla devam ediyor. Başakşehirli öğrenciler, temiz çevre ve sıfır atık bilincinin oluşturulması amacıyla gerçekleştirilen etkinliklerde hem eğleniyor hem de öğreniyor.

Minik öğrenciler gönüllerince eğlendi

Şehit Muhammed Eymen Demirci İlkokulu’ndaki etkinlikte öğrenciler, atık malzemelerden kullanarak yaptıkları ürünleri sergiledi. Ayrıca atık malzemelerden hazırladıkları kıyafetlerle de mini bir defile sundu. Sıfır atık güzel gelecek projesinin sevimli maskotları Başakgiller okuldaki gösterileriyle minikleri eğlendirdi. Başakgiller’den sonra sahneye çıkan Hacivat ve Karagöz, öğrencilerin keyifli gününe neşe kattı.

Atık malzemelerden 221 eser

Öğrencilerin atık malzemelerden yaptığı 221 eserin görücüye çıktığı etkinliğe Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çoşkun da katıldı. Başkan Kartoğlu, sergide ilk ona giren öğrencilere madalya ve çeşitli hediyeler verdi. Başkan Kartoğlu, serginin ardından, Başakşehir Belediyesi tarafından atık malzemelerle hazırlanan kütüphaneyi de gezdi.

“On binlerce ağacı kesilmekten kurtardık“

Başakşehirli çocukları sıfır atık konusundaki duyarlılıklarından dolayı tebrik eden Başkan Kartoğlu, “Bu okuldaki bütün öğrencilerimiz sıfır atığı seviyor. Evlerinizde de anne ve babalarınızı uyarıp, dikkatlerini sıfır atığa çekiyorsunuz. Bu duyarlılık sayesinde önceki yıllarda on binlerce ağacı kesilmekten kurtardık. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

PAYLAŞ