LGS BİRİNCİSİNDEN BAŞKAN KARTOĞLU’NA ZİYARET

LGS BİRİNCİSİNDEN BAŞKAN KARTOĞLU’NA ZİYARET

GERİ DÖN

2020 Liselere Giriş Sınavı’nda Türkiye birincisi olarak ilçenin gururu olan Başakşehir Akşemsettin Ortaokulu öğrencisi Meltem Mükerreme Gürbüz, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nu ziyaret etti. Başkan Kartoğlu, Gürbüz’ü tebrik ederek eğitim hayatında destek olmaya hazır olduklarını söyledi.

Bu yılki Liselere Giriş Sınavı’na Türkiye genelinde 1 milyon 471 bin öğrenci katıldı. Sınav sonucunda 181 öğrenci tam puan aldı. Birincilerden biri ise Başakşehir Akşemsettin Ortaokulu öğrencisi Meltem Mükerreme Gürbüz oldu. Hem arkadaşlarını, hem öğretmenlerini sevindiren Gürbüz, ilçenin de gururu oldu. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nu ziyaret eden Meltem Mükerreme Gürbüz, Kartoğlu ile bir süre sohbet etti. Galatasaray ya da Kabataş Lisesi’nden birini tercih edeceğini söyleyen Gürbüz’ü tebrik eden Başkan Kartoğlu, kendisine eğitim hayatında destek olmaya hazır olduklarını söyledi. LGS birincisi Meltem Gürbüz’e ziyaretinde Akşemsettin Ortaokulu Müdürü Suat Çelik de eşlik etti.

LGS birincisi bilgievinde sosyalleşti

Başarıya düzenli çalışmayla ulaştığını ifade eden Meltem Mükerreme Gürbüz, sosyal hayatını da ihmal etmedi. Planlı çalışırken Başakşehir’deki çeşitli aktivitelere katıldı. Gürbüz, ortaokul döneminde Başakşehir Belediyesi Cemil Meriç Bilgievi’nde ney dersleri aldığını, bu alanda ilerledikten sonra düzenlenen konserlerde sahneye çıktığını söyledi.

GALERİ

PAYLAŞ