BAŞKAN KARTOĞLU’NA GENÇLERDEN SEVGİ SELİ

BAŞKAN KARTOĞLU’NA GENÇLERDEN SEVGİ SELİ

GERİ DÖN

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Seninle Başardık” programı kapsamında, Güvercintepe Ortaokulu öğrencileriyle buluştu. Öğrenciler, Başkan Kartoğlu’na yoğun sevgi gösterisinde bulundu.

Başakşehir’in genç Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, okul ziyaretlerine devam ediyor. Gençlerle olan ilişkisini hiç koparmayan Başkan Kartoğlu, her hafta okulları ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geliyor. “Seninle Başardık” programı adı altında öğrencilerle buluşan Kartoğlu’nun bu haftaki duraklarından biri Güvercintepe Ortaokulu oldu. Öğrenciler, kapıda karşıladıkları Başkan Kartoğlu’nu yoğun sevgi gösterisinde bulundu.

Başkan Kartoğlu, programda öğrencilere hem tecrübelerini aktardı hem de geleceğe yönelik tavsiyelerde bulundu. Öğrenciler de merak ettiklerini Başkan Kartoğlu’na sordu.

“120 bin metrekarelik dev bir millet bahçesi“

Güvercintepe ve Altınşehir’de açılacak millet bahçelerinden bahseden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Başakşehir İstanbul’un en yeşil ilçesi. Altınşehir ve Güvercintepe’de de millet bahçelerimiz yapılıyor. Birkaç ay sonra açılışını yapacağız. Altınşehir’i bir buçuk ay sonra açıyoruz. İçinde spor parkı da olacak. Güvercintepe’de de yürüyüş yapabileceğiniz, bisiklete binebileceğiz yeşil alanları bol olan bir millet bahçesi inşa ediyoruz. Toplam 120 bin metrekarelik bir alan olacak. Ayrıca içinde Mola Kafe de bulunacak. Orada puanlarla içecek ve yiyecek alabileceksiniz." diye konuştu.

“Hedefimiz tekli eğitime geçmek“

Güvercintepe’de gelecek eğitim döneminde iki okul daha açacaklarını belirten Başkan Kartoğlu, “Güvercintepe’de yapımı devam eden iki okulumuz var. Bu sezon sonu onlar da bitmiş olacak. Bir dahaki sezon açılacak okullarımızda eğitim başlayacak. Hedefimiz sınıflardaki öğrenci sayısını düşürüp tekli eğitime geçmek. Ayrıca kapalı pazar inşaatımız devam ediyor. Orası bitince sokaklardaki pazarı kaldıracağız. Artık trafik sorunu diye bir şey yaşamayacağız.“ dedi.

Başkan Kartoğlu, sorularına doğru cevap veren öğrencilere hediyeler de dağıttı. Ayrıca yapılan çekilişte şanslı öğrenciler çeşitli hediyelerin sahibi oldu. Programın sonunda Başkan Kartoğlu, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

 

PAYLAŞ