BAŞAKŞEHİR’DE ULAŞIM AKSINA YENİ BİR CAN DAMARI EKLENİYOR

BAŞAKŞEHİR’DE ULAŞIM AKSINA YENİ BİR CAN DAMARI EKLENİYOR

GERİ DÖN

Başakşehir Belediyesi, şehir içi ulaşımında can damarı görevini üstlenecek yeni bir yol daha inşa ediyor. Altınşehir Mahallesi’ndeki Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi ile Olimpiyat Yan Yol arasında bağlantı sağlayacaklarını belirten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, asfalt çalışmasın ardından güzergâhında viyadüğünde bulunduğu yolun hizmete açılacağını söyledi. 

Başakşehir Belediyesi, ilçe genelindeki yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarına yoğun mesai harcıyor. Altınşehir Mahallesi’nde de devam eden çalışmalarda önemli bir yol kat edildi. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, yapımında sona gelinen ve güzergâhında viyadüğünde bulunduğu bağlantı yolunda incelemelerde bulundu.

“Asfalt çalışmasın ardından hizmete açıyoruz”

Proje kapsamında Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi ile Olimpiyat yanyol arasında bağlantı sağlanacağını belirten Başkan Kartoğlu, Başakşehirlilerin şehir içi ulaşımda yeni bir güzergâha kavuşacağını söyledi. Bölgede oluşabilecek trafik yoğunluğunun da önüne geçileceğini ifade eden Başkan Kartoğlu, “Asfalt çalışmasın ardından güzergâhında viyadüğün de bulunduğu yolu hizmete açacağız. Alternatif yol ile komşularımıza zaman tasarrufu da sağlayacağız.” dedi.

“20 metre uzunluğunda 14 metre genişliğinde”

Güzergâhtaki viyadük hakkında bilgi veren Başkan Kartoğlu, “Viyadük, Hasan deresi üzerinde 20 metre uzunluğunda ve 14 metre genişliğinde olacak. Bisiklet yolu olacak şekilde planlanan viyadüğü tek açıklıklı olarak inşa ettik. Viyadüğün aynı zamanda Altınşehir Millet Bahçesi üzerinden de geçecek. Komşularımızın ulaşımda sorun yaşamaması için alt geçit menfez çalışması da yaptık.” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ