BAŞKAN KARTOĞLU  BAŞAKŞEHİRLİLERLE BULUŞTU

BAŞKAN KARTOĞLU BAŞAKŞEHİRLİLERLE BULUŞTU

GERİ DÖN

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan Şeffaf Kürsü programında ilçe sakinlerinin merak ettiği soruları cevapladı. Başakşehirlilerin yoğun katılım gösterdiği programda önemli açıklamalarda bulunan Başkan Kartoğlu,“Geride bıraktığımız üç yılda, hayatın her alanında ilklere ve enlere hep birlikte imza attık” dedi.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan Şeffaf Kürsü programında Başakşehirlilerle bir araya geldi. İlçeye dair merak edilen tüm soruları tek tek cevaplayan Başkan Kartoğlu, hayata geçirilen ve yeni yapılacak projeler hakkında Başakşehirlileri bilgilendirdi.

“Şahintepe bizim için çok önemli”

İlçe sakinlerinin bilgi almak istediği konular arasında Şahintepe Mahallesi’ndeki imar çalışmaları ilk sırayı aldı. Süreç hakkında bilgi veren Başkan Kartoğlu, “Şahintepe mahallemizle ilgili bir plan çalışması yaptık. Vatandaşımızın bizden talep ettiği model nasılsa tapulandırmalar da o şekilde yapıldı. Şahintepe mahallemizin Kanal İstanbul içerisinde olduğu arazi bölgeleri bulunuyor. Bu arsa ve evlerin durumu ile ilgili geçtiğimiz günlerde ‘kanal planı’ açıklandı. Bu plan içerisinde Bakanlığımızın vatandaşlarımızla ilgili bir teklifi oldu. Bu teklif vatandaşlarımız tarafından kabul görmedi” değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Kartoğlu, konuşmasına şöyle devam etti;

“Bu plandan önce, biz de plan ve tapu çalışmaları yapmıştık. Bu kapsamda bir büro açarak bilgilendirme yapmıştık. Bu sayede vatandaşımız birinci ağızdan bilgi almıştı. Şahintepe bizim için çok önemli. Bugüne kadarki gayretim nasılsa bundan sonra da hiçbir siyasi polemiğe girmeden aynı gayretle çalışacağız. Önümüze bakacağız ve buradaki sorunlar ile ilgili hızlıca pozisyon almaya devam edeceğiz. Bir hafta sonra vatandaşımıza örnek bir proje açıklayacağız. Ada bazlı bir imalatımız oldu. Bu konuda ilanımızı da hızlıca yaparak, sorun değil, çözüm odaklı çalışacağız.”

Güvercintepe’ye yeni okullar geliyor

Güvercintepe Mahallesi’ndeki eğitim yatırımlarının detaylarına değinen Başkan Kartoğlu, “Güvercintepe’de okul çalışmalarımız devam ediyor. Son Evler’de okulla ilgili 2 projeyi onaylattık. Ayrıca, iki ayrı okul yeri daha hazırladık. Bu yıl yatırıma alınacağı söylendi. Sorunlara karşı çözümlerimizi de üretiyoruz. Meydanda da iki okulun çalışmaları başladı. Bu okullarımız tamamlandığında tekli eğitime geçmiş olacağız. Sınıflardaki öğrenci sayımızı da ciddi oranda düşürmüş olacağız” diye konuştu.

Başakşehir’e 2 yeni kapalı pazar

İlçe genelinde yapılacak olan kapalı pazarların bilgisini de veren Başkan Kartoğlu, “İki kapalı pazar projemizi hazırladık. Bu yıl içerisinde inşaat çalışmalarına başlayacağız. Biri Kayaşehir Fenertepe bölgesinde. Bu kapalı pazarımız, Türkiye’nin en modern kapalı pazarlarından birisi olacak. Yine Güvercintepe’de de kapalı pazarımız olacak. Tramvay durağının bittiği alanda yapacağımız kapalı pazarımız da, Türkiye’nin en modernleri arasındaki yerini alacak” dedi.

Ziya Gökalp’te kentsel dönüşüm çalışmaları hızlanıyor

Başkan Kartoğlu, Ziya Gökalp Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulundu. Hazırlıkları tamamladıklarını belirten Kartoğlu, “Bayramdan sonra vatandaşımızla görüşmelere başlayacağız. Mahallemizin kalan bölgelerinin de hızlıca dönüşmesini istiyoruz. Bu sayede buradaki binalarımızı yenileyeceğiz. Bu kapsamda kentsel dönüşüm ofisimizi de kurduk. Komşularımızı ofisimize davet ederek çalışmalarımız hakkında bilgi vereceğiz” şeklinde konuştu.

Şamlar Tabiat Parkı 5. Kapı sadece Başakşehirlilere ait

Salgın döneminde kapatılan Şamlar Tabiat Parkı 5. Kapı’nın son durumu hakkında Başakşehirlileri bilgilendiren Başkan Kartoğlu, “5. Kapımız şu anda kullanımınıza açık. Bu alanı sadece Başakşehirli komşularımızın kullanımı için hazırladık. Başakşehirli uygulamamızı indirerek rahatlıkla bu alana giriş yapabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Başkan Kartoğlu’ndan Başakşehirlilere davet

Başkan Kartoğlu, konuşmasının sonunda tüm Başakşehirlileri ramazan etkinliklerine davet etti. Ramazan etkinliklerinin salgın nedeniyle iki yıldır dijital ortamda yapıldığını hatırlatan Kartoğlu, “Bu yıl ramazanda hep birlikte olacağız. Tüm komşularımı birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapacağımız, ramazan coşkusunu birlikte paylaşacağımız Başakşehir Kent Meydanı’na davet ediyorum” dedi.

PAYLAŞ