BAŞKAN KARTOĞLU ÜSTAD’I KABRİ BAŞINDA ANDI

BAŞKAN KARTOĞLU ÜSTAD’I KABRİ BAŞINDA ANDI

GERİ DÖN

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, kızı Beren Kartoğlu ile birlikte Türk edebiyat ve düşünce tarihinin en önemli isimlerinden Necip Fazıl Kısakürek’i kabri başında dualarla yâd etti.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Türk düşünce hayatında fikirleri ve eserleriyle derin izler bırakan yazar ve şair Necip Fazıl Kısakürek’i vefatının 38. yıl dönümüne kabri başında andı. Kızı Beren Kartoğlu ile Necip Fazıl Kısakürek’in Eyüpsultan Mezarlığı’ndaki kabrini ziyaret eden Başkan Kartoğlu, Üstad’ı anlamaya ve sonraki nesillere anlatmaya devam edeceklerini belirtti.

“Üstad’ın lafının dostu oldum”

Üstad Kısakürek’in dünyaya ve dünyalığa bağlı bir Müslüman olmadığını belirten Başkan Kartoğlu, “Üstad, Allah’a bağlı bir Müslüman olmak için sonsuz gayret içinde yaşadı ve bunu başardı. Aynı zamanda birlik ve beraberlik içinde, omuz omuza bir toplum meydana getirmek için büyük gayret gösterdi. Ben de bu düşüncelerle büyüdüm, onun sözleriyle olgunlaştım. Üstad’ın lafının dostu oldum, çilesinin ise yabancısı olmadım.” dedi. 

“Üstad’ı iyi anlamalıyız”

Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in bütün Müslümanları kardeş bildiğini ifade eden Başkan Kartoğlu, “Üstad’ı hem anmak hem de anlamak için kabrini ziyaret ettik. Kızım Beren’e de Üstad’ın düşünce hayatımdaki yerini anlattım. Üstad’ı iyi anlamalıyız ve onun eserlerini okumalıyız. Vefatının 38’inci yılında rahmet ve minnetle yâd ediyorum.” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ