BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN DEV KÜTÜPHANE MÜJDESİ

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN DEV KÜTÜPHANE MÜJDESİ

GERİ DÖN

Seviyorum Çünkü… Söyleyecek Sözüm Var” söyleşilerinde Kayaşehir TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, öğrencilere müjde üstüne müjde verdi. 

Kayaşehir TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen söyleşi öncesi, Başakşehir Belediyesi Müzik Akademisi öğrencisi Onur Basri Aksu gitarıyla mini bir konser verdi. Öğrenciler, Aksu’nun söylediği şarkılara eşlik ederek keyifli vakit geçirdi. 

Başkan Kartoğlu için alkış tufanı

Şarkıların ardından salona Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu girince alkış tufanı koptu. Öğrenciler, Başkan Kartoğlu’na yoğun sevgi gösterilerinde bulundu. Programda öğrencilerin Kartoğlu’na yönelik sorularının yer aldığı video izletildi. Başkan Kartoğlu sahneye çıkarak öğrencilerle sohbet etti.

Gençlere müjde üstüne müjde

Başakşehir’in farklı yerlerinde yapılacak gençlik merkezi ve kütüphane projelerinden bahseden Kartoğlu, büyük projelere de değindi. 2 milyon 500 bin kitap kapasitesine sahip olacak Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi’nin inşaatına bu yıl başlanacağını söyledi. Başkan Kartoğlu, tamamlandığında Avrupa’nın en büyük sağlık kompleksi unvanını kazanacak olan Başakşehir Şehir Hastanesi’nin de temmuz ayında açılacağını ifade etti. 

“Rıfkı” ile inovasyona dikkat çekti

Başkan Kartoğlu, gençlere Başakşehir Belediyesi’nin Türkiye’de bir ilk olan Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’ni anlattı. Bu konuyu işlerken sahneye, Robot Rıfkı’yı davet etti. Rıfkı sahneye gelerek önce Başkan Kartoğlu’nu selamladı, ardından farklı şarkılar eşliğinde dans ederek öğrencilerin ilgisini çekti. Program, Başkan Kartoğlu’nun öğrencilerle toplu fotoğraf çektirmesiyle son buldu.

GALERİ

PAYLAŞ