BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN BAŞAKŞEHİR’E METRO MÜJDESİ

BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN BAŞAKŞEHİR’E METRO MÜJDESİ

GERİ DÖN

Başakşehir, ulaşımda İstanbul’un yeni merkezi olma yolunda yeni bir aşama daha kaydetti. Metrokent’ten başlayan, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nden geçerek Halkalı-İstanbul Havalimanı Metro Hattı’na bağlanacak olan yeni metro projesinin müjdesini Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu verdi.

Başakşehir’e dev bir raylı sistem yatırımı daha geliyor. Daha önce Halkalı- İstanbul Havalimanı arasında metro çalışmasına başlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, bu hatta Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ni entegre etmek için Metrokent ile Kayaşehir arasında metro yapımına başladı.

4 istasyonu olacak…

Metrokent, Onurkent, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile Kayaşehir 15. Bölge’den geçecek olan metro hattı, Kayaşehir Kent Merkezi’ndeki Halkalı-İstanbul Havalimanı Metro Hattı’na bağlanacak.

İBB yapmayınca devreye Bakanlık girdi

Metrokent-Kayaşehir metro projesinin Kayaşehir 15. Bölge durağında incelemeler yapan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, projenin detaylarını anlattı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin başladığı bu projeyi, daha sonra yarıda bıraktığını ve yapamayacağını yazılı olarak bildirdiğini hatırlattı. Vatandaşların isteği doğrultusunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın devreye girdiğini söyleyen Başkan Kartoğlu, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin etrafındaki yollar gibi bu metro hattının da Bakanlık tarafından yapılacağını ifade etti.

Sağlığın başkentine kısa süre sonra metro

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, metronun yapım süresiyle ilgili bilgi de verdi. Durakları, Başakşehir Metrokent, Onurkent, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ve Kayaşehir 15. Bölge ile Kayaşehir Kent Meydanı olan projenin tamamlanma süresinin 18 ay olduğunu söyledi. “18 ay sonra siz değerli komşularımızla birlikte bu metroyu hep beraber kullanacağız” dedi.

PAYLAŞ