YUNUS EMRE KÜTÜPHANESİ

YUNUS EMRE KÜTÜPHANESİ

GERİ DÖN

Başakşehir Belediyesi, eğitime verdiği desteği kütüphanelerle taçlandırıyor. Çalışmaları tamamlanan Yunus Emre Kütüphanesi, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu tarafından hizmete açıldı. 

Şehrin dört bir yanında millet kıraathaneleri, kültür yaşam parkları ve gençlik merkezlerini hizmete açan Başakşehir Belediyesi, eğitime verdiği desteği kütüphanelerle taçlandırıyor. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Bahçeşehir 1. Kısım Mahallesi’ndeki Ebussuud Efendi Camii’nin alt katında kurulan Yunus Emre Kütüphanesi’ni hizmete açtı.

“Gençlerimizi harika bir mekân bekliyor”

Kütüphanede Anadolu’nun gönül sultanlarından Yunus Emre’nin isminin yaşatılacağını belirten Başkan Kartoğlu, “Camilerimizi yaşam merkezi haline getiriyoruz. Camimizin hemen altına tam donanımlı olarak hazırladığımız kütüphanemizi hamdolsun açıyoruz. 134 kişilik ders çalışma alanının olduğu kütüphanemiz, beş bin eserle Başakşehirli kitap kurtlarının vazgeçilmez adreslerinden bir olacak. Kitap okuyacakları harika bir mekâna kavuşacak Başakşehirli gençlerimiz, Yunus Emre Kütüphanemizde evlerindeki gibi huzurlu ve sıcak bir ortamda keyifli vakit geçirecek.

PAYLAŞ